Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Hotele

Hotele

Hotel u biskupów

Anna Kłossowska 25-07-2013, ostatnia aktualizacja 25-07-2013 06:49
Tak pałac będzie wyglądał po remoncie - wizualizacja
Tak pałac będzie wyglądał po remoncie - wizualizacja
źródło: Materiały inwestora
źródło: Materiały inwestora
Tak pałac wygląda obecnie
Tak pałac wygląda obecnie
źródło: archiwum prywatne
autor: Anna Kłossowska

Czterogwiazdkowe centrum hotelowo-konferencyjne ze spa powstaje we wnętrzach zamku biskupów łuckich w Janowie Podlaskim

Barokowy pałac, przebudowany ze średniowiecznego zamku przez kilka stuleci należał do Kościoła. Zdewastowany w czasie II wojny światowej, został potem przejęty przez państwo i przekazany Stadninie Koni w Janowie. Od lat 90. stał opuszczony i niszczał, aż kupiła go firma Arche z Warszawy.

– Rozpoczęliśmy remont w kwietniu, ale ponieważ to obiekt zabytkowy, najpierw na teren zamku wkroczyli archeolodzy – tłumaczy Andrzej Wojtaszewski, kierownik ds. sprzedaży nieruchomości z firmy Arche. -  Finał tej ogromnej inwestycji planujemy na połowę 2015 roku  – dodaje.

W skład założenia zamkowego o powierzchni 40 ha wejdą: zamek z dobudowanym korpusem łączącym oficyny, odbudowany budynek starej Stajni Cugowej, zrekonstruowane historyczne stawy, zalew zlokalizowany po zachodniej stronie kompleksu, podzamcze mieszkalne (cztery budynki) i parking na 180 samochodów. Budynki zamku, stajni oraz podzamcze łączyć będzie podziemny korytarz, wychodzący z centrum konferencyjnego pod dziedzińcem.

Cały kompleks ma zostać zaadaptowany na czterogwiazdkowe centrum hotelowo-konferencyjne, w skład którego oprócz bazy noclegowej oraz zaplecza konferencyjnego wejdzie spa z krytym basenem i centrum rehabilitacyjnym. Spa zaplanowano w rekonstruowanym budynku stajni cugowej, przy czym obiekt będzie nawiązywał skalą i stylem do architektury zamku oraz do zabudowy stadniny koni w Janowie Podlaskim.

W oficynach zamku powstanie łącznie 70 pokojów hotelowych, w tym 10 apartamentów historycznych, a pod dziedzińcem mieścić się będzie sala konferencyjna o powierzchni ponad 800 mkw. z możliwością dzielenia jej nawet na  12 mniejszych sal oraz równie duże foyer.

Arche planuje też postawienie hotelu w Warszawie na kupionej już działce na skrzyżowaniu Łopuszańskiej i Alei Krakowskiej - 339 pokojów i 17 apartamentów. W budynku zaplanowano też strefę biurową i handlu oraz garaże. – Na razie nie mogę jeszcze podać terminu realizacji – mówi Wojtaszewski.

Działająca od 22 lat firma deweloperska Arche wybudowała ponad 2500 mieszkań i domów, w tym hotele w Siedlcach, Konstancinie, Tobaco w Łodzi, Puławska Residence w Warszawie, a także  Zespół Pałacowo-Parkowy w Łochowie – Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe.

Przeczytaj więcej o:  arche , deweloper , hotel , inwestycja , Janów Podlaski

turystyka.rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common