Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Rozmaitości

Rozmaitości

Jest nowy minister od turystyki

Filip Frydrykiewicz 02-01-2015, ostatnia aktualizacja 02-01-2015 19:37

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje, dotyczące następcy Katarzyny Sobierajskiej w kierownictwie resortu sportu i turystyki. Premier wręczyła dzisiaj nominację Tomaszowi Jędrzejczakowi

Tym samym Tomasz Jędrzejczak, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, został dzisiaj podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Zajmie się w nim tą drugą dziedziną, czyli turystyką.

Jędrzejczak, jak wynika z oficjalnego biogramu, nie miał jeszcze zawodowo nic wspólnego z tą dziedziną gospodarki. Ostatnio odpowiadał w KPRM-ie za "zadania związane ze współpracą ze środowiskami społecznymi, dialogiem społecznym oraz obsługą Rady do Spraw Uchodźców i Rady do Spraw Polaków na Wschodzie". Podlegał mu departament spraw obywatelskich i departament prawny "w zakresie obsługi Rady do Spraw Uchodźców i Rady do Spraw Polaków na Wschodzie".

Miejsce po Katarzynie Sobierajskiej wakowało od 19 grudnia, kiedy to została odwołana. Jak pisała 21 grudnia  "Rzeczpospolita", za dymisją Katarzyny Sobierajskiej z Ministerstwa Sportu i Turystyki (i jednocześnie Aleksandra Soplińskiego 
z resortu zdrowia) stał wicepremier i prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Janusz Piechociński. O ile sport, zgodnie z podziałem koalicyjnym, przypada bowiem Platformie Obywatelskiej, o tyle turystyka to domena PSL.

"Powód? Rekomendował (...) [ją] jeszcze były szef ludowców Waldemar Pawlak. – Na pewno nie jest tak, że zwolniono ich z powodów merytorycznych. To było po prostu życzenie Piechocińskiego, który chce mieć tam (w ministerstwach sportu i zdrowia - red.) własnych ludzi 
– mówi nam jeden ze współpracowników szefa PSL.

Sobierajską niemal upokorzono. O dymisji nie uprzedził jej nikt z rządu ani jej macierzystej partii. Zastąpić ma ją sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Tomasz Jędrzejczak. To zaufany człowiek Piechocińskiego, który był jego łącznikiem z zapleczem premiera".

"Po niemal 2 latach w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dziś rozpoczynam pracę w Ministerstwie Sportu i Turystyki na stanowisku podsekretarza stanu - napisał dzisiaj nowy minister na swoim profilu na Facebooku. Jestem odpowiedzialny za turystykę... Dziękuję wszystkim, z którymi pracowałem lub współpracowałem w KPRM, to był dla mnie ważny czas... Od dziś poznaje nowych, ciekawych ludzi w MSiT. Dziękuję za ciepłe przyjęcie i obiecuję dać z siebie wszystko...".

Oficjalny życiorys nowego podsekretarza stanu czytaj w: "Katarzyna Sobierajska odwołana z Ministerstwa Sportu i Turystyki".

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE TOMASZA JĘDRZEJCZAKA

Źródło: jedrzejczak.blog.onet.pl

Przeczytaj więcej o:  Katarzyna Sobierajska , ministerstwo , msit , turystyka

turystyka.rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common