Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Promocja turystyczna

Promocja turystyczna

Tokarnia – z apką po skansenie

kip 07-04-2015, ostatnia aktualizacja 07-04-2015 10:42

Nie tylko zdjęcia i opisy, lecz także rymowane zagadki i zróżnicowane trasy turystyczne – park etnograficzny w Tokarni udostępnił swoim gościom nową aplikację mobilną

Park etnograficzny, będący oddziałem Muzeum Wsi Kieleckiej, położony jest w oddalonej około 20 kilometrów od Kielc Tokarni. Skansen zajmuje powierzchnię ponad 60 ha, podzielonych na kilka sektorów: małomiasteczkowy, wyżynny, świętokrzyski, lessowy, dworsko-folwarczny i nadwiślański. Zgromadzone w nich obiekty stanowią dziedzictwo polskiej kultury i tradycji wiejskiej. Wszystkie z nich można zobaczyć w aplikacji mobilnej, która ma być uzupełnieniem oferty turystycznej skansenu.

W aplikacji mobilnej „Muzeum Wsi Kieleckiej" znajdują się nie tylko zdjęcie, współrzędne geograficzne i opis obiektów ze skansenu, lecz także zróżnicowane trasy turystyczne i tzw. questy, czyli zadania, które umożliwiają zwiedzanie w myśl specjalnego klucza. Dzięki nim użytkownik może m.in. poznać tradycyjne zawody wsi kieleckiej, zgłębić tajemnic dawnych wierzeń i zapoznać się z pracą młynarza i niciarza.

Dzięki zastosowanej technologii GPS użytkownik w każdej chwili może poznać swoją dokładną pozycję, znaleźć na mapie interesujący go obiekt i odnaleźć do niego najkrótszą drogę, którą aplikacja automatycznie wyznaczy. Pomocne mogą być też wskazówki dojazdu, które doprowadzi do parku z dowolnego miejsca w Polsce.

Mobilny przewodnik, stworzony przez Amistad Group na bazie autorskiej technologii Treespot, działa w trybie offline. Połączenie z Internetem jest wymagane jedynie do zaktualizowania treści, o których wyborze użytkownik może sam zdecydować. Aplikację, dostępną w języku polskim i angielskim, można bezpłatnie pobraćw sklepie GooglePlay: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.mwk.

Przeczytaj więcej o:  aplikacja mobilna , muzeum , muzeum wsi kieleckiej , questing , skansen , Tokarnia

turystyka.rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common