Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Promocja turystyczna

Promocja turystyczna

Warszawa: zrób sobie selfie z Chopinem

kip 13-04-2015, ostatnia aktualizacja 13-04-2015 10:35

Multimedialna biblioteka muzyczna lub możliwość wspólnego zdjęcia z kompozytorem na tle warszawskich zabytków – to tylko niektóre z elementów rozpoczynającego się projektu „Warszawa Chopina”

Mimo że kompozytor urodził się na Mazowszu i połowę swojego życia spędził w Warszawie, większość osób bardziej kojarzy go z Żelazową Wolą. Zmienić ma to nowy, dofinansowywany przez Unię projekt turystyczny stołecznego ratusza.

Powstanie m.in. strona internetowa, która będzie częścią witryny Stołecznego Biura Turystyki. W portalu znajdą się nie tylko informacje o życiu i twórczości Chopina, lecz także prezentacja związanych z nim miejsc i kalendarium imprez. Wprowadzony zostanie także tzw. chatterbot, czyli wirtualny awatar kompozytora, który będzie odpowiadał na zadawane przez internautów pytania.

Poza tym uruchomione będą dwie aplikacje multimedialne, oparte na technologii rzeczywistości rozszerzonej. Pierwsza z nich – „Żywy Chopin w mieście" umożliwi zrobienie sobie zdjęcia z kompozytorem - postać Chopina ukaże się w aparacie fotograficznym smartfona tuż obok osoby pozującej.

Druga – „Fryderyk Chopin w Warszawie" posiada funkcję audiobooka. Będzie to więc forma mobilnego przewodnika wzbogacona o ciekawostki związane z artystą. Znajdzie się w niej także zakładka „Skok za miasto", w której pojawią się także informacje o Żelazowej Woli, Brochowie i Kampinoskim Parku Narodowym. Do dyspozycji użytkowników będzie też biblioteka muzyczna z wybranymi utworami Chopina. Aplikacja będzie dostępna w siedmiu językach.

Oprócz tego poszerzony zostanie znajdujący się na Trakcie Królewskim szlak grających ławeczek, które odtwarzają fragmenty utworów kompozytora. W ramach projektu wydano już też 50 tys. egzemplarzy broszury „Warszawa Fryderyka Chopina", w której prezentowane są miejsca związane z artystą.

Umowę na unijną dotację w wysokości ponad 709 tysięcy złotych podpisali członek zarządu województwa Wiesław Raboszuk i dyrektor Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy Maciej Fijałkowski. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 946 tysięcy złotych.

Przeczytaj więcej o:  aplikacja mobilna , Fryderyk Chopin , Selfie , Stołeczne Biuro Turystyki , Trakt królewski , warszawa

turystyka.rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common