Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Biura Podróży

Biura Podróży

TUI uszczęśliwia niemieckich klientów

Grażyna Szypuła 16-04-2015, ostatnia aktualizacja 16-04-2015 08:50

TUI, ITS Reisen i Thomas Cook są touroperatorami najlepiej ocenianymi przez niemieckich konsumentów - Niemiecki Instytut Jakości Usług opublikował wyniki badania satysfakcji klientów biur podróży

Ogólna ocena wystawiona branży to „dobry", a dwa pierwsze biura, TUI Deutschland i ITS (DER Touristik), oceniono na „bardzo dobry".

O ile jakość usług świadczonych na etapie sprzedaży w większości wypadków był oceniany pozytywnie (85 procent pytanych daje ocenę „dobry" lub „bardzo dobry"), to już za obsługę w miejscu wypoczynku organizatorzy otrzymali gorsze noty. Krytycznie na ten temat wypowiadało się około 25 procent pytanych. Według ankietowanych wiele do życzenia pozostawiają przede wszystkim uprzejmość i zainteresowanie rezydentów i pilotów klientami.

Największą siłą touroperatorów są poczucie bezpieczeństwa klientów i ich zaufanie do organizatorów. Dobrze oceniano też poprawność rezerwacji i realizację przejazdów. 84 procent pytanych pozytywnie wypowiada się też na temat różnorodności oferty, a dwie trzecie ankietowanych uważa, że zaproponowane przez touroperatorów ceny są uzasadnione.

W oczach niemieckich turystów najlepsze usługi i najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny oferuje TUI Deutschland. Drugie miejsce należy do ITS-Reisen. Firma ta znalazła się jednocześnie w grupie organizatorów, którzy mają jeden z najniższych odsetków niezadowolonych klientów. Na miejscu trzecim uplasował się Thomas Cook (z oceną „dobry"). Touroperator dostał wysokie oceny za usługi, a jego klienci zapowiadają, że chętnie polecą go znajomym.

W badaniu przeanalizowano 1778 odpowiedzi udzielone przez klientów, którzy w ostatnich dwóch latach wyjechali na wakacje zorganizowane przez biuro podróży. Ankieterzy pytali o jakość usług, stosunek jakości do ceny, zaufanie do firmy, poczucie bezpieczeństwa, różnorodność oferty i wizerunek. W podsumowaniu brano też pod uwagę problemy zgłaszane przez turystów oraz ich gotowość do polecania touroperatora. Pod uwagę wzięto wszystkie biura podróży, na których temat wypowiedziało się przynajmniej stu klientów.

pozycja touroperator liczba punktów ocena
1 TUI 82,6 bardzo dobry
2 ITS Reisen 80 bardzo dobry
3 Thomas Cook 75,2 dobry
4 L'Tur 75 dobry
5 Jahn Reisen 74,3
dobry
6 1-2-Fly 73,4
dobry
7 Alltours 73,4
dobry
8 Dertour 72,8
dobry
9 Schauinsland Reisen 72,1
dobry
10 FTI Touristik 72,1
dobry
11 ADAC Reisen 70,5
dobry
12 Neckermann Reisen 67,3
zadowalający

Przeczytaj więcej o:  Badanie Satysfakcji Klientów , ITS Reisen , Neckermann Reisen , niemcy , Thomas Cook , touroperator , TUI

turystyka.rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common