Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Biura Podróży

Biura Podróży

Betlej: Ryanair atakuje wyspy

Filip Frydrykiewicz 19-10-2015, ostatnia aktualizacja 19-10-2015 06:02

Ostatnie posunięcie Ryanaira, ogłoszenie czterech połączeń z Polski na Korfu, powoduje, że nowy sezon w turystyce wyjazdowej zapowiada się jeszcze ciekawiej (czytaj: przysporzy touroperatorom kłopotów) niż dotychczas – zauważa ekspert

W poniedziałkowym komentarzu do wydarzeń z minionego tygodnia prezes Instytutu Badań Rynku Turystycznego TravelData Andrzej Betlej zwraca uwagę na decyzję taniej linii lotniczej Ryanair, która zapowiedziała uruchomienie w sezonie letnim 2016 roku czterech nowych połączeń tygodniowo na grecką wyspę Korfu. Mają one być realizowane z czterech miast – Modlina, Katowic, Poznania i Rzeszowa (czytaj też: "Ryanair latem połączy Poznań z Korfu i Maltą", "Ryanair dokłada na lato Korfu"). „Oznacza to, że może on już w pierwszym sezonie uzyskać ponad 25-procentowy udział w lotniczym ruchu turystycznym na tym kierunku" – pisze Betlej. Dotychczas na Korfu latał raz w tygodniu i jedynie w szczycie sezonu (połowa czerwca - połowa września) Wizz Air.

Warto zauważyć, że Ryanair wybrał na kierunek ekspansji najważniejszy dla polskich turystów rynek grecki, a przy tym skupił się na wyspie, która nie została dotknięta problemem uchodźców i ekonomicznych migrantów.

Ryanair zaanonsował też jeszcze dwa połączenia w tygodniu z Poznania na cieszącą się rosnącym powodzeniem Maltę. To pokazuje rosnący apetyt tego przewoźnika na polski rynek. Prawdopodobnie jego działania u nas byłyby bardziej jeszcze rozległe, gdyby nie brak dostatecznej liczby samolotów i zamiar zdobycia najpierw dużego udziału (20 procent) w 5 lat na rynku niemieckim.

TUI stawia na dynamikę

Najwięksi organizatorzy na rynku niemieckim tracą powoli swoje pozycje, podczas gdy średniacy zyskują klientów – zauważa autor analizy. Do tego, że ulubieniec agentów, czyli biuro Schaunsland Reisen, od kilku lat rośnie w tempie kilkunastu procent rocznie zdążyliśmy się już przyzwyczaić, ale ostatnio wysoki jak na Niemcy wzrost, bo 9-procentowy, wykazał również czwarty touroperator na tym rynku, czyli FTI.

Najwięksi najwyraźniej nie chcą już dalej dawać się wyprzedzać w dynamice rozwoju. Niemal jednocześnie TUI i Thomas Cook przedstawiły swoje strategie na najbliższe lata. Ostatnio dominowała w ich działaniach troska o zysk. Teraz ma być inaczej, zwłaszcza w TUI. Nowy szef tej firmy Sebastian Ebel postanowił zarzucić dotychczasowy cel, którym było osiągnięcie 5-procentowej rentowności na rzecz wysokiej dynamiki wzrostu. W planach przyspieszy on tak znacznie, że TUI osiągnąć ma za pięć lat 25-procentowy udział w rynku niemieckim w miejsce obecnego 17-procentowego (czytaj: "TUI Deutschland: Chcemy 25 procent rynku"). Daje to w przybliżeniu 10-procentową dynamikę wzrostu, czyli na poziomie czołówki niemieckich średniaków.

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  biuro podróży , cena , Grecos , Grecos Holiday , Itaka , neckermann , rainbow , Rainbow Tours , touroperator , TravelData , TUI

turystyka.rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common