Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Promocja turystyczna

Promocja turystyczna

Szlakiem ucieczki Pileckiego z Auschwitz

PR 16-02-2016, ostatnia aktualizacja 16-02-2016 11:09

W Małopolsce może powstać szlak turystyczny wiodący trasą ucieczki Witolda Pileckiego z Auschwitz. Znajdą się na nim m.in. Oświęcim, Alwernia, podkrakowskie Piekary, Puszcza Niepołomicka i Nowy Wiśnicz

Miejsca i ludzi związanych z bohaterską ucieczką chcą upamiętnić miłośnicy historii. - Mamy dobrze udokumentowaną całą trasę, znamy miejsca i ludzi, którzy w 1943 roku pomagali uciekinierom - mówi Radiu Kraków Bogdan Wasztyl ze stowarzyszenia Auschwitz Memento. Punkty na trasie będą dobrze opisane i połączone z historią lokalną. Będą dotyczyć pomocy przez miejscową ludność uciekinierom.

W przyszłości inicjatorzy projektu chcieliby również wytyczyć trasę, którą przeszedł po opuszczeniu obozu Auschwitz Witold Pilecki, by można byłą ja pokonać pieszo, rowerem lub konno - tłumaczy Tomasz Siemek, burmistrz Alwerni jeden z pomysłodawców szlaku. - Taka trasa będzie lekcją historii na żywo - dodaje.

Witold Pilecki razem z dwoma współwięźniami uciekł z obozu Auschwitz nocą z 26 na 27 kwietnia 1943 roku. Pierwszą noc uciekinierzy spędzili pod murami zamku Lipowiec. W Alwerni dostali pomoc od miejscowego księdza. Po kilku dniach wędrówki dotarli do willi Tomasza Serafińskiego w Nowym Wiśniczu niedaleko Bochni.

Przeczytaj więcej o:  auschwitz , historia , szlak turystyczny , Witold Pilecki

Polskie Radio
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common