Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Hotele

Hotele

Bidroom.com otwiera biuro w Krakowie

kip 08-04-2016, ostatnia aktualizacja 08-04-2016 10:23

Działający do tej pory głównie w Wielkiej Brytanii serwis rezerwacyjny Bidroom.com otworzył biuro w Krakowie. Chce być tanią alternatywą dla największych hotelowych platform

Wraz z pierwszym dniem marca Bidroom.com otworzył swoją drugą europejską siedzibę w Krakowie. Zapowiada, że będzie starał się poszerzyć swoją ofertę polskich obiektów noclegowych.

Serwis, który – jak sam podaje – ma 120 tysięcy użytkowników i 22 procent wzrostu miesięcznie, powstał na początku 2014 roku. Obsługuje 9 tysięcy obiektów, głównie z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Belgii, Holandii i Luksemburga. Strategia biznesowa koncentruje się na oferowaniu najniższej ceny, zależnej od wynegocjowanej z danym hotelarzem zniżki.

W zamian za sprzedaż oferty serwis pobiera 2 procent prowizji. Jest jednak warunek, hotel zobowiązuje się udzielić klientowi serwisu znacznego rabatu, wynoszącego od 5 do 20 procent regularnej ceny. Dostęp do oferty mają jedynie zarejestrowani klienci, którzy tworzą na platformie swoje indywidualne profile użytkowników. Płatność jest przekazywana bezpośrednio do hotelu, więc Bidroom działa jedynie jako pośrednik sprzedaży.

- Hotelarze wreszcie zdają sobie sprawę z negatywnych efektów współpracy z tradycyjnymi serwisami, takimi jak Booking.com czy Expedia, które pobierają od nich olbrzymie prowizje. Bidroom.com wnosi do gry coś nowego i hotele z chęcią wchodzą na nasz pokład – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Michael Ros, prezes Bidroom.com.

Dodaje, że firma prowadzi też negocjacje z największymi sieciami hotelowymi na świecie.

Przeczytaj więcej o:  Bidroom.com , hotel , kraków , prowizja , serwis rezerwacyjny

turystyka.rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common