Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Promocja turystyczna

Promocja turystyczna

Grecy dają turystom zniżki, ale tylko wybranym

Grażyna Szypuła 15-04-2016, ostatnia aktualizacja 15-04-2016 06:01

Do 20 procent mniej za zakupy zrobione w Grecji w czasie wakacji zapłacą turyści z czterech krajów. Nie ma wśród nich Polski

Olga Gerovasili, rzeczniczka rządu Alexisa Tsipriasa, już w czasie swojej wizyty w Rosji zapowiedziała w wywiadzie dla dziennika „Kommersant", że w tym roku tamtejsi turyści będą mogli liczyć na zniżki na zakupy sięgające 20 procent. W rzeczywistości jest to szersza akcja prowadzona przez greckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, której celem jest promowanie greckiego handlu oraz „nagrodzenie" turystów za zaufanie, jakim obdarzyli Helladę, wybierając ją za cel swoich wakacji.

W tym roku, poza Rosjanami, wśród wyróżnionych klientów znaleźli się obywatele Izraela, Turcji oraz Stanów Zjednoczonych. Kraje, których mieszkańcy będą otrzymywać zniżki na zakupy, mają się zmieniać w cyklu rocznym. Na 2017 wybrano Chiny, kraje Unii Europejskiej, Iran i zachodnie Bałkany.

Jak podaje agencja ANA-MPA greccy przedsiębiorcy z przyjemnością przyjęli propozycję wiceministra spraw zagranicznych Dimitrisa Mardasa, o czym poinformował na wspólnej konferencji prasowej prezes Greckiego Zrzeszenia Przedsiębiorców Vassilis Korkidis. W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli także przedstawiciele linii lotniczych Aegean, których pracownicy będą rozdawać w czasie rejsów broszury informujące o akcji. Klienci z wymienionych krajów i tak mogą korzystać ze zniżek w postaci odzyskanego VAT-u, zapowiedziana akcja nie ma jednak związku z tym podatkiem, a rabaty będą udzielane bezpośrednio w sklepach.

Grecja prowadzi szereg inicjatyw mających zwiększyć liczbę turystów zagranicznych. Jednym z przykładów, poza projektem rabatowym, jest uproszczenie procedur wizowych dla obywateli Rosji i zwiększenie liczby punktów wydających te dokumenty. Obecnie w ramach współpracy między oboma krajami w Rosji realizowany jest „Rok Grecki", który zakłada popularyzację Hellady poprzez organizowanie różnych wydarzeń kulturalnych. Ateny czekają też na wizytę Władimira Putina, uważaną za bardzo istotną dla Grecji.

Przeczytaj więcej o:  grecja , turystyka

turystyka.rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common