Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Hotele

Hotele

Klienci pozywają Airbnb

Grażyna Szypuła 07-12-2016, ostatnia aktualizacja 07-12-2016 07:49

Turyści, pod którymi zawalił się balkon wynajętego przez Airbnb domu, domagają się od serwisu dużego odszkodowania

Jak informuje portal Travel Weekly, czterech przyjaciół, którzy wynajęli przez Airbnb mieszkanie w Brighton, zostało poważnie poszkodowanych, gdy balkon, na którym stali, zawalił się.

Pośrednik nie chciał przejąć odpowiedzialności za to zdarzenie, klienci założyli przeciwko niemu sprawę sądową. Do odpowiedzialności nie poczuwał się również właściciel obiektu, który reklamowany był na portalu jako mieszkanie z balkonem z widokiem na morze.

Jeden z poszkodowanych - Harry Dee - powiedział w rozmowie z "The Guardian", że zarówno on jak i pozostali ranni prosili o pomoc, ale jej nie otrzymali. Przykładowo Dee, który z pracuje jako stolarz, życzyłby sobie zwrotu utraconych w wyniku wypadku zarobków. Ponieważ nie może pracować, musiał wyprowadzić się z mieszkania, gdyż obecnie nie stać go dalej na jego wynajmowanie.

Airbnb zasugerowało, aby przyjaciele złożyli skargę do ubezpieczyciela, firma ma polisę obejmującą wypadki gości. Maksymalna suma gwarancyjna na rezerwację wynosi 800 tysięcy funtów. Prawnik reprezentujący ofiary uważa jednak, że nie jest to wystarczająca rekompensata. – Chcemy uznania cierpienia i przyznania się do odpowiedzialności. To nie powinno stanowić problemu dla firmy wycenianej na 25 miliardów dolarów – mówi Alexander Browning, drugi z poszkodowanych.

Rzeczniczka Airbnb informuje jedynie, że w momencie, kiedy firma dowiedziała się o wypadku, udzieliła swoim klientom pomocy.

Przeczytaj więcej o:  Airbnb , odszkodowanie , pozew , wypadek

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common