Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Biura Podróży

Biura Podróży

Holendrzy rezygnują z wyjazdu do Turcji

PR 18-03-2017, ostatnia aktualizacja 18-03-2017 20:53
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nawymyślał Holendrom od faszystów
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nawymyślał Holendrom od faszystów
źródło: AFP

Największe holenderskie biura podróży potwierdzają - setki turystów rezygnują z wyjazdu do Turcji. Ma to związek z kryzysem dyplomatycznym między władzami w Hadze i Ankarze

Dokładnie tydzień temu holenderski rząd nie wyraził zgody na udział dwóch tureckich ministrów w wiecu politycznym w Rotterdamie organizowanym przez mniejszość turecką. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan porównał władze Holandii do faszystów.

Napięcie dyplomatyczne między oboma krajami przełożyło się na plany wakacyjne Holendrów. Portal bnr.nl cytuje szefa holenderskiego oddziału biura TUI Arjana Kersa, który przyznał, że w ciągu ostatniego tygodnia setki ludzi zrezygnowały z zaplanowanych wylotów do tureckich kurortów.

Także biuro podróży Thomas Cook potwierdziło, że w ostatnich dniach dziesiątki klientów zwracały się do firmy z prośbą o zmianę rezerwacji. Holenderska branża turystyczna przypomina, że już w zeszłym roku po atakach terrorystycznych i próbie puczu w Turcji, liczba wyjazdów do tego kraju zmalała o 20 procent.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Holandii wydało w tym tygodniu ostrzeżenie dla turystów udających się do Turcji. Resort nie odradził wyjazdów, ale ostrzegł osoby podróżujące, by unikały tłumów i miejsc publicznych (czytaj: "Tureckie referendum niepokoi rządy").

Przeczytaj więcej o:  holandia , Thomas Cook , TUI , turcja

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common