Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Rozmaitości

Rozmaitości

Jesteś przewodnikiem? To pokaż gwiazdkę

grasz 20-03-2017, ostatnia aktualizacja 20-03-2017 07:37

Niemiecki Związek Pilotów i Przewodników chce certyfikować członków za pomocą systemu gwiazdek. Ich liczba będzie wskazywała na doświadczenie i liczbę przebytych szkoleń

– Hotele są klasyfikowane według liczby gwiazdek, podobnie kucharze i autobusy. Dlaczego więc nie mieliby gwiazdek mieć i przewodnicy? – zastanawia się Ludwig Kohler, prezes Niemieckiego Związku Pilotów i Przewodników (RTGV).

Jak mówi, taki system jest znany od dawna, sprawdzony i przejrzysty. Oznaczenie będzie uzupełnieniem dla certyfikacji wydawanej przez Izbę Przemysłowo-Handlową (IHK) i pozwali na łatwe porównanie jakości usług świadczonych przez poszczególnych pilotów i przewodników. A, jak podkreśla RTGV, z lepszą jakością pracy wiąże się lepsze wynagrodzenie.

Bazą dla kryteriów oceny mają będą wytyczne IHK, dyplomy ze szkoleń Międzynarodowego Stowarzyszenia Turystyki Autokarowej i egzaminy na przewodników składane przed innymi organizacjami turystycznymi.

Pierwsze gwiazdki dla przewodników i pilotów turystycznych będą do zdobycia dopiero w przyszłym roku.

Przeczytaj więcej o:  certyfikat , pilot ryrystyczny , przewodnik turystyczny

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common