Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Biura Podróży

Biura Podróży

Tourasia: Polegamy na agentach turystycznych

Filip Frydrykiewicz 16-05-2017, ostatnia aktualizacja 16-05-2017 10:37
Zespół biura podróży tworzą: Ewa Grabowska, Wojciech Żołądkiewicz, Grzegorz Berliński i Piotr Chojnowski
Zespół biura podróży tworzą: Ewa Grabowska, Wojciech Żołądkiewicz, Grzegorz Berliński i Piotr Chojnowski
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz
W prezentacji w Muzeum Azji i Pacyfiku wzięło udział 50 agentów
W prezentacji w Muzeum Azji i Pacyfiku wzięło udział 50 agentów
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz
Podczas spotkania nie zabrakło losowania nagród, w tym dwóch voucherów na wyjazdy studyjne do Azji
Podczas spotkania nie zabrakło losowania nagród, w tym dwóch voucherów na wyjazdy studyjne do Azji
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

Dlaczego Tourasia? Bo jesteśmy specjalistami od Azji, bo mamy najlepsze kontrakty hotelowe, bo mamy elastyczne terminy wyjazdów i podróże szyte na miarę

Tak podczas spotkania z agentami turystycznymi reklamował wczoraj swoją firmę Piotr Chojnowski, dyrektor wchodzącego do Polski szwajcarskiego biura podróży Tourasia. Prezentacja w warszawskim Muzeum Azji i Pacyfiku była pierwszą z serii, jakie zamierza przeprowadzić ta nowa na polskim rynku firma. W najbliższych dniach czteroosobowy zespół touroperatora odwiedzi jeszcze Wrocław, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań i Gdańsk.

Chojnowski przedstawił Tourasię jako największą w Szwajcarii, a może nawet w Europie, firmę turystyczną wysyłającą turystów do krajów azjatyckich. Przez 25 lat działania tego organizatora było to 200 tysięcy ludzi. Oferuje on wyjazdy do 22 krajów dalekiej Azji, a w czterech z nich – Wietnam, Filipiny, Birma (Mijanma), Tajlandia - założył własne biura. Oprócz szwajcarskiej spółki Tourasia ma jeszcze niemiecką, działającą jako Tischler. W Polsce uzyskał status organizatora turystyki z gwarancją ERV w wysokości 405 tysięcy złotych. Zapisał się już do Polskiego Związku Organizatorów Turystyki i liczy na wpisanie na listę członków Polskiej Izby Turystyki.

Cenowo "wypadamy nieźle"

W czerwcu zamierza wydać katalog i umieścić swoje oferty w systemie rezerwacyjnym MerlinX, a sezon rozpocząć w listopadzie tego roku. W pierwszym roku działalności widzi możliwość wysłania tysiąca klientów, a w następnych latach - trzech i pięciu tysięcy. Szwajcarska spółka obsługuje rocznie około 25 tysięcy turystów.

- Dlaczego Tourasia? – pytał Chojnowski. I odpowiadał: - Bo jesteśmy specjalistą od Azji. Mamy jedną z najszerszych, jeśli nie najszerszą, w Europie ofertę wyjazdów na ten kontynent. Tworzą ją ludzie z pasją. Mamy najlepsze kontrakty w hotelach, elastyczne terminy wyjazdów, podróże szyte na miarę, usługi „travel concierge", komfortowe przejazdy, oferujemy wycieczki prywatne lub dla małych grup – wymieniał. A jeśli chodzi o ceny, to „wypadamy nieźle" w porównaniu z Bookingiem czy popularnym biurem podróży Rainbow.

Na polskim rynku początkowo Tourasia będzie oferowała dziewięć kierunków: Mjanmę (Birmę), Laos, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Singapur, Indonezję, Filipiny i Sri Lankę. Wszystkie pokrótce przybliżył agentom podczas prezentacji Grzegorz Berliński.

Podał też kilka przykładów kosztów wyjazdów z Tourasią. 11-dniowy wypoczynek na tajlandzkiej wyspie Pukhet w hotelu 4-gwiazdkowym ma kosztować z przelotem od 4249 złotych od osoby. Rodzinne ośmiodniowe wczasy na Bali z przelotem, hotelem 5-gwiazdkowym, jedną wycieczką po wyspie i przejazdem z lotniska - 5899 złotych.

Z kolei za wycieczkę do Mjanmy - przeloty, w tym trzy lokalne, romantyczny lot balonem o wschodzie słońca i 4 dni wypoczynku w 4,5-gwiazdkowym hotelu nad morzem - para zapłaci  16 tysięcy złotych.

Sprzedawajcie, a zarobicie

Organizatorowi zależy, by agenci dobrze poznali jego ofertę, ponieważ zamierza prowadzić sprzedaż niemal wyłącznie za ich pośrednictwem. Jak mówiła Ewa Grabowska, odpowiedzialna w Tourasii właśnie za kontakty ze sprzedawcami, w szwajcarskiej centrali touroperatora aż 95 procent rezerwacji przechodzi przez ich ręce.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  azja , biuro podróży , Tourasia , turystyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common