Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Hotele

Hotele

Holiday Inn w Krakowie - nowoczesność za historyczną fasadą

F.F. 12-06-2017, ostatnia aktualizacja 12-06-2017 17:42
źródło: materiały prasowe
źródło: materiały prasowe
źródło: materiały prasowe

Pięciogwiazdkowy Holiday Inn Kraków City Center zakończył rozbudowę i remont za 89 milionów złotych. Ma teraz 236 pokojów i apartamentów oraz 12 sal konferencyjnych

Zakończył się remontu Holiday Inn Kraków City Center. Prace objęły m.in. rewitalizację XIX-wiecznego Pałacu Pereńskich i rozbudowę.

Pałac Pereńskich ma niezwykłą przeszłość. W XIX wieku był salonem towarzyskim Młodej Polski. Bywali tu: Stanisław Wyspiański, Włodzimierz Tetmajer, Lucjan Rydel, Adam Asnyk czy Tadeusz Boy-Żeleński. Obecnie ślady tej historii nosi działający tutaj od 2001 roku Holiday Inn Kraków City Center. Przez ostatnich 5 lat hotel zyskał zupełnie nowe oblicze.

Od stycznia 2016 roku do maja 2017 roku renowacje objęły 154 pokojów na 6 piętrach dawnego Pałacu Pereńskich i w otaczających go skrzydłach. Wnętrza ozdobiono obrazami artystów związanych z Krakowem – Jana Kantego-Pawluśkiewicza, Tomasza Cieplińskiego i  Michała Suffczyńskiego. Odnowiono również elewację budynku. - Chcieliśmy utrzymać klimat tego miejsca i nie zdominować go nowymi formami – tłumaczy architekt Anna Wardak, autorka projektu rozbudowy hotelu. - Zachowaliśmy oryginalną elewację, utrzymując proporcje pierzei ulicy Wielopole, a także podkreślając jej piękno. Nasze interwencje były stonowane, skupiły się głównie na wydobyciu zapomnianych detali historycznych fasad za pomocą światła.

Remont przebiegał etapami. W 2014 roku otwarte zostało nowe skrzydło hotelu. Znalazło się w nim 85 pokojów i nowe zaplecze konferencyjne, które składa się z 12 sal o łącznej powierzchni 1500 mkw. W nowym skrzydle znalazła się także siłownia. Remont przeszły też działające w historycznym budynku: restauracje, bar, lobby i recepcja.

Holiday Inn Kraków City Center to jeden z pięciu hoteli tej marki w Polsce, jedyny pięciogwiazdkowy. Po rozbudowie hotel oferuje 236 komfortowych, klimatyzowanych pokoi i apartamentów (w tym apartament prezydencki o powierzchni 100 mkw.), siłownię o powierzchni 100 mkw. Zaplecze konferencyjne składa się z 12 sal (w tym sali balowej Degas o powierzchni 240 mkw. i wysokości 6 metrów, a także sali Renoir o pow. 312 mkw.). Przestronne patio z kolei to doskonałe miejsce na oglądanie wydarzeń sportowych, bankiety, szkolenia, czy wystawy. W obiekcie działają również restauracje, oferujące potrawy kuchni polskiej i śródziemnomorskiej - Impresja oraz The City, a także Reflections Lobby Bar & Café.

Przeczytaj więcej o:  Holiday Inn , hotel , kraków

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common