Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Biura Podróży

Biura Podróży

Kanaryjska Odyseja Itaki zaczęła się w Gdańsku

Filip Frydrykiewicz 13-06-2017, ostatnia aktualizacja 13-06-2017 03:23

Ma 135 metrów długości, 273 kabiny, dwie restauracje, basen, dyskotekę, salę kinowo-rozrywkową, sześć barów i siłownię. Statek wycieczkowy Ocean Majesty, który biuro podróży Itaka wynajęła na sezon zimowy, zacumował w niedzielę w Gdańsku. Jako pierwsi mogliśmy go zwiedzić wraz z grupą kilkunastu pracowników Itaki

Niedziela. Jest godzina 15.30 kiedy na Martwej Wiśle od strony Zatoki Gdańskiej pokazuje się... rufa statku. Ku zdziwieniu oczekujących na nabrzeżu, wycieczkowiec wpływa do portu tyłem. Na kilku piętrach jego pokładów widać sylwetki pasażerów, przyglądających się z zainteresowaniem manewrowi. Z Niemiec przypłynęło na Ocean Majesty prawie 500 turystów. Maksymalnie na statku mieści się 620 gości.

Kiedy jednostka jest już na wysokości pomnika na Westerplatte, załoga rzuca liny, a pracownicy portu zaczepiają je o żółte słupki. Po chwili liny napinają się trzeszcząc i statek staje unieruchomiony.

Na jego pasażerów czeka na nabrzeżu dziewięć autokarów, podjeżdżają też taksówki. Zanim jednak goście wysiądą, na nabrzeże wychodzi kilku członków załogi i przygotowuje teren – rozwijają czerwony chodnik, stawiają składany biały dach, ustawiają reklamowe chorągiewki, a na koniec wynoszą nawet donice z zielonymi roślinami o kształcie tuj. Teraz kolej na pasażerów – turyści sprawnie wysiadają i zajmują miejsca w autokarach. Ruszają na zwiedzanie Gdańska. W programie mają też koncert organowy w katedrze w Oliwie. Wrócą dopiero wieczorem.

Drinki z widokiem

Na pokład zaprasza nas teraz Panos Adonelos, dyrektor odpowiedzialny za obsługę gości na Ocean Majesty. Do pomocy bierze Natalię, Ukrainkę mówiącą nieco po polsku. Natalia na statku nadzoruje wszystkie bary.

Po krótkiej naradzie postanawiamy oglądać wszystko od góry. Wewnętrznymi schodami pokonujemy więc kilka pięter aż docieramy do obszernego baru na szczycie. Miękkie fotele i oszklone ściany i wielki świetlik w suficie, zachęcają, by siedzieć tu i sącząc beztrosko drinki podziwiać widoki. – To miejsce jest bardzo lubiane przez gości statku. Bar jest prawie zawsze pełny, szczególnie wieczorami – zdradza Natalia.

Jeszcze wyżej leży otwarty pokład słoneczny, z szeregami rozstawionych błękitnych leżaków. Poniżej, od strony rufy, pokład jest również odkryty, ale tutaj stoją plecione foteliki, przy których można przysiąść z posiłkiem lub kawą. Ta część połączona jest z bufetem i niewielkim odkrytym basenem z jacuzzi. – Czy woda jest w nim podgrzewana? – Tak – wyjaśnia Adonelos.

Baw się, nie śpij

Na tym samym poziomie znajduje się jedna z restauracji, a dalej mostek kapitański. Kiedy już je zwiedziliśmy i dowiedzieliśmy się, jak kieruje się statkiem, nasz gospodarz prowadzi nas długim wąskim korytarzem. Na różnych poziomach mamy okazję zobaczyć różne typy kabin – zarówno te zewnętrzne, z oknami, jak i mniejsze z bulajami czy wewnętrzne, w których okna są jedynie zamarkowane. W największych można zakwaterować czteroosobową rodzinę – nad łóżkami rodziców rozkładają się łóżka dla dzieci. Z drugiej strony - widzieliśmy też pokój dla... singla.

Wszystkie kabiny są klimatyzowane. Mają łazienki z prysznicem, umywalką i wc. Oprócz łóżek (pojedynczych lub podwójnych w zależności od typu, w sumie jest dziewięć rodzajów kabin) w kajutach stoją małe biurka, szafki i komody, a w nich ukryte lodówki i sejfy. Nad łóżkami umieszczono ekrany telewizorów.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  biuro podróży , Itaka , Ocean Majesty , rejs , statek wycieczkowy , Wyspy Kanaryjskie

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common