Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Biura Podróży

Biura Podróży

Kompas Wakacyjny 2017: Jak Włochy, to Sycylia

Filip Frydrykiewicz 16-06-2017, ostatnia aktualizacja 16-06-2017 11:24
Hotel Acacia Resort na Sycylii w zeszłym roku zajął pierwsze miejsce
Hotel Acacia Resort na Sycylii w zeszłym roku zajął pierwsze miejsce
źródło: Itaka

Zwycięzcą Kompasu Wakacyjnego 2017 w kategorii „najlepsze hotele na wypoczynek we Włoszech, na Malcie i we Francji" została... Sycylia

Zdaniem jurorów konkursu Kompas Wakacyjny 2017, którymi zostali najlepsi agenci turystyczni w kraju, najwięcej najlepszych hoteli ma włoska wyspa Sycylia. Na naszą prośbę o wskazanie najlepszych produktów turystyki wypoczynkowej w regionie obejmującym Włochy, Francję i Maltę wymienili oni 66 obiektów. W tym 46 włoskich, 18 maltańskich i dwa francuskie. We Włoszech najczęściej padały nazwy obiektów mieszczących się na Sycylii - 21, na Sardynii – 11, w Kalabrii – 8 i na Riwierze Adriatyckiej – 3.

POZNAJ ZASADY I CEL KONKURSU

Sycylia góruje też wśród hoteli wymienianych najczęściej, bo jest wymieniona cztery razy na siedem. Tylko jeden hotel udało się umieścić w tej stawce Malcie, ale ani jednego Francji, co niespecjalnie dziwi, Francja nie jest bowiem mocno reprezentowana w ofercie polskich biur podróży, jeśli chodzi o wyjazdy wypoczynkowe nie jest to popularny wśród polskich turystów kierunek.

W ogóle stawka była w omawianej dzisiaj kategorii wyjątkowo wyrównana. Poza pierwszym hotelem, Acacia Resort, który uzyskał wyraźniejszą przewagę nad rywalami, i hotelem Rocca Nettuno Garden ocenionym dwa głosy niżej, aż pięć następnych obiektów agenci obdzielili pięcioma wskazaniami. Stąd też na trzech pierwszych miejscach znalazło się aż siedem różnych hoteli.

Wyniki głosowania w kategorii „Najlepsze hotele na wypoczynek we Włoszech, Francji i na Malcie"

1. Acacia Resort, 4,5*, Włochy, Sycylia. Organizatorzy: Itaka, Rainbow, TUI, Liczba wskazań: 8.

Opinie agentów: „Położenie, jakość, wysoki standard, ładne pokoje, bogata infrastruktura, lubiany, choć starszy hotel przy ładnej plaży, piękny ogród, sprawdzony hotel w bardzo dobrej lokalizacji", „piękny hotel, super serwis", „piękny zielony i zadbany ogród, hotel rodzinny, sprzyjający wypoczynkowi z dużą ilością atrakcji, basenów, animacji etc".

2. Rocca Nettuno Garden, 4*, Włochy, Kalabria. Organizator: Rainbow. Liczba wskazań: 6.

Opinie agentów: „Dobry standard, piękne położenie, bardzo atrakcyjne animacje, bardzo dobry standard jedzenia i pokoi, piękny ogród", „duży piękny ogród, bardzo dobra pizzeria na terenie hotelu, polskie animacje, bogate zaplecze basenowe, bar na plaży, możemy poczuć się jak w prawdziwych Włoszech".

3. Mellieha Bay, 4*, Malta. Organizatorzy: Neckerman, Exim Tours, Ecco Holiday, Prima Holiday Atur. Liczba wskazań: 5.

Opinie agentów: „Położenie, ładna plaża, spokojnie położony, tarasowo, klienci mogą korzystać z dwóch basenów hotelowych - krytego i otwartego, ma własną, niewielką plażę, przy jednej z nielicznych piaszczystych plaż na wyspie, 2 baseny zewnętrzne, dyskoteka w hotelu, stosunek ceny do jakości".

3. Club Valtur Colonna Beach, 4*, Włochy, Sardynia. Organizator: Itaka. Liczba wskazań: 5.

Opinie agentów: „Piękna plaża z białym piaskiem, malownicze widoki, wybudowany w sardyńskim stylu, atmosfera wioski wakacyjnej, położenie, plaża, wyżywienie, malownicze położenie, hotel sieciowy - gwarancja dobrego standardu, przepiękna plaża w zatoce niedaleko hotelu", „niska zabudowa, piękna plaża".

3. Naxos Beach Resort, 4*, Włochy, Sycylia. Organizatorzy: Rainbow, TUI, Neckermann. Liczba wskazań: 5.

Opinie agentów: „Piękna plaża, fajna miejscowość, bogata infrastruktura, położony na dużym terenie", „duży hotel przy jednej z ładniejszych plaż, imponujące widoki na Etnę, piękny śródziemnomorski ogród z drzewkami cytrusowymi, hotel leży na ok. 14 hektarach parku, piaszczysta plaża, duże zaplecze rekreacyjne".

3. Le Dune Beach Club, 4*, Włochy, Sycylia. Organizatorzy: Net Holiday. Liczba wskazań: 5.

Opinie agentów: „Ładna plaża z białym piaskiem, niska zabudowa, dobry stosunek jakości do ceny, bogaty program animacyjny i rozrywkowy, smaczna śródziemnomorska kuchnia", „doskonała plaża z bezpłatnym serwisem, polskie animacje, bardzo ładne położenie".

3. Domina Coral Bay Sicilia Zagarella, 4*, Włochy, Sycylia. Organizator: Itaka. Liczba wskazań: 5.

Opinie agentów: „Malownicze położenie, eleganckie wnętrza, ładne pokoje, dobra baza wypadowa do zwiedzania wyspy, odpoczynek przy plaży i pięknych widokach".

Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  Exim Tours , hotel , Itaka , katania , Kompas Wakacyjny , konkurs , malta , neckermann , rainbow , sycylia , TUI

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common