Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Biura Podróży

Biura Podróży

Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje na klifach" pokonały „Atlantycką ślicznotkę"

Filip Frydrykiewicz 27-06-2017, ostatnia aktualizacja 27-06-2017 06:45
Madera znana jest z tego, że rośnie na niej wiele gatunków kwiatów, w tym strelicje
Madera znana jest z tego, że rośnie na niej wiele gatunków kwiatów, w tym strelicje
źródło: Itaka

Wycieczka objazdowa Itaki po Maderze „Strelicje na klifach" zwyciężyła w naszym konkursie Kompas Wakacyjny 2017. Najwięcej wyróżnionych wycieczek ma Rainbow

POZNAJ ZASADY I CEL KONKURSU

W konkursie na najlepsze produkty turystyki wyjazdowej Kompas Wakacyjny 2017 zapytaliśmy naszych jurorów, czyli agentów turystycznych, które ich zdaniem wycieczki objazdowe zaczynające się wylotem samolotem z Polski warte są tytułu najlepszych. 36 agentów, którzy wzięli udział w typowaniu wymieniło razem 61 różnych imprez, jakie można znaleźć w katalogach biur podróży. W tym rozproszeniu trudno było o zdecydowanych faworytów. Najczęściej wskazywana wycieczka uzyskała 9 głosów, co dało jej jednak dwa głosy przewagi nad konkurentką do tytułu najlepszej, czyli „Atlantyckiej ślicznotki". Obydwie imprezy organizuje biuro podróży Itaka. Na trzecim miejscu znalazły się aż trzy imprezy z tą samą liczbą głosów - 6.

Wyniki głosowania w kategorii „Najlepsze wycieczki objazdowe z wyjazdem samolotem z Polski":

1. „Strelicje na klifach", Portugalia, Madera. Organizator: Itaka. Liczba wskazań – 9.

Opinie agentów: „Zwiedzanie połączone z wypoczynkiem w dobrej cenie, jedna z nielicznych wycieczek po Maderze i dobrze zrobiona, dobre połączenie zwiedzania z wypoczynkiem, kompozycja programu i ceny, zakwaterowanie w jednym miejscu, piękne widoki", „wszystkie noclegi w jednym hotelu, przepiękne widoki, połączenie zwiedzania z wypoczynkiem, możliwość popłynięcia na Porto Santo", „atrakcyjny program, ciągle świeża i modna destynacja".

2. „Atlantycka ślicznotka", Portugalia kontynentalna. Organizator: Itaka. Liczba wskazań – 7.

Opinie agentów: „2 w 1, zwiedzanie zabytków z listy UNESCO, podziwianie zróżnicowanych krajobrazów, najważniejsze ośrodki życia religijnego Portugalii", „wszystkie najciekawsze miejsca w Portugalii", „bardzo chwalony [przez klientów] program, dobre hotele po drodze, zwiedzanie najważniejszych miejsc w pięknej Portugalii".

3. „Zapach wina i lawendy", Chorwacja. Organizator: Rainbow. Liczba wskazań – 6.

Opinie agentów: „Ciekawy program, sprawdzeni piloci, wariant wypoczynku w drugim tygodniu 7 7, hotele nad morzem, możliwość odwiedzenia 3 krajów: Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, dla odkrywców - coś innego, niż zwykły pobyt w Chorwacji", „często wybierana trasa ze względu na wiele atrakcji w programie, bardzo dobrzy piloci na tej trasie".

3. „Cesarskie miasta", Maroko. Organizator: Rainbow. Liczba wskazań – 6.

Opinie agentów: „Klasyczna wycieczka lubiana od lat", „Maroko w pigułce, niskie koszty biletów wstępu, dwa posiłki w cenie, dobra organizacja, możliwość przedłużenia wypoczynku o 7 dni, klasyczna wycieczka po Maroku", „Program bogaty w liczne obiekty UNESCO, klienci wracają z poczuciem, że dużo widzieli".

3. „Grecja po mojemu", Grecja kontynentalna. Organizator: Grecos. Liczba wskazań – 6.

Opinie agentów: „Odkrywanie starożytnej Grecji, niezapomniane widoki, bogaty program zwiedzania, intensywna podróż wokół kontynentalnej Grecji", „możliwość wyboru zakwaterowania 3 lub 4/5 * z Marcinem Pietrzykiem (najlepsza)", „kompozycja programu i ceny, autorski program zwiedzania".

4. „Bogini Atlantyku", Portugalia kontynentalna. Organizator: Net Holiday. Liczba wskazań – 5.

Opinie agentów: Opinie agentów: „Korzystna cena, Portugalia zwiedzanie Santiago de Compostela w Hiszpanii", „w większości kameralne grupy, bardzo dobra opieka przewodnika, dobrej jakości hotele, bardzo intensywny, ale i ciekawy program, przeważnie w dobrej cenie, możliwość przedłużenia wypoczynku o 7 dni", „ciekawy program, dobra organizacja, fajne hotele na trasie".

5. „Pomarańcze i mandarynki", Włochy, Sycylia. Organizator: Itaka. Liczba wskazań – 4.

Opinie agentów: „Popularna wśród naszych klientów", „od lat sprawdzony program, klasyczna trasa po Sycylii, cudowne krajobrazy, bogactwo antycznych zabytków".

Zwraca uwagę, że pierwszy raz agenci wymieniają wśród argumentów świadczących na korzyść jakiegoś objazdu nazwisko pilota, prowadzącego wycieczkę. Chodzi o Marcina Pietrzyka, Polaka mieszkającego w Grecji, autora przewodnika „Grecja po mojemu", który układa programy wycieczek dla biura podróży Grecos Holiday i który w tym roku wrócił po kilkuletniej przerwie do prowadzenia wycieczek dla tego touroperatora (czytaj więcej: "Grecos: W nowym sezonie więcej Grecji w Grecji"). „Grecja po mojemu" to jego autorska impreza, oparta na dawnym programie „Klasycznie po Grecji".

Porównaj tegoroczne wyniki z wynikami Kompasu Wakacyjnego 2016

Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  Itaka , Kompas Wakacyjny , konkurs , madera , rainbow , wycieczka objazdowa

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common