Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Promocja turystyczna

Promocja turystyczna

Raj na ziemi? Samotne miasto Perth

F.F. 08-08-2017, ostatnia aktualizacja 08-08-2017 13:29
źródło: Bloomberg

Specjaliści z firmy SAS wykorzystali uczenie maszynowe do wytypowania miejsca, w którym panują najlepsze warunki do życia - raju na ziemi. W ramach projektu „Paradise found", w ciągu 3 miesięcy przeanalizowali ponad 5 milionów danych

Informacje pochodziły z różnych źródeł, takich jak rankingi najatrakcyjniejszych miast, archiwa UNESCO czy WTO (Światowej Organizacji Handlu). Ponadto, przeanalizowano portale społecznościowe, na których internauci oceniają hotele i restauracje, w tym popularny TripAdvisor i Yelp.

Okazało się, że idealnym miejscem do zamieszkania jest miasto Perth w zachodniej Australii. Dlaczego? Panuje tam ciepły i jednocześnie suchy klimat. Średnia temperatura wynosi około 19 stopni Celsjusza, a w roku jest aż 320 słonecznych dni. Ponadto miasto może pochwalić się ogromnymi terenami zielonymi – na jednego mieszkańca przypada około 5 kortów tenisowych zieleni. Są tam też białe plaże na których można uprawiać sporty wodne, jak np. surfing.

Perth tętni życiem, znajduje się tu ponad 200 restauracji, barów i klubów. Co roku odbywa się około 450 różnego rodzaju festiwali i imprez. Miasto ma cztery uniwersytety i oferuje mieszkańcom bezpłatny transport miejski, wydając na ten cel 15,3 milionów dolarów rocznie.

W analizie specjalistów SAS ważną rolę odegrały również kwestie ekonomiczne. Perth charakteryzuje się największym odsetkiem milionerów. Miasto przyciąga również liczne startupy. Obecnie na 5000 mieszkańców przypada jedna młoda firma technologiczna.

Co ciekawe, Perth jest najbardziej odosobnioną metropolią świata. Od najbliższego dużego miasta – Adelajdy – dzieli ją aż 2845 kilometrów.

W poszukiwaniu raju na ziemi SAS Institute, światowy lider w analityce biznesowej, wykorzystał technologię machine learning – samouczenia się maszyn w oparciu o analizę danych i odnajdywanie zawartych w nich wzorców. Wszystko odbywa się w sposób zautomatyzowany, bez potrzeby wcześniejszego zaprogramowania przez człowieka. Wykorzystując tę technologię, system samodzielnie połączył informacje pochodzące z różnych źródeł i na ich podstawie dokonał wyboru. Co ważne, nie były to jedynie dane liczbowe. Istotną rolę odegrały opinie internautów i ich oceny wystawiane na portalach społecznościowych. Wnioski z pochlebnych bądź negatywnych komentarzy użytkowników Internetu pozwoliły systemowi analitycznemu ocenić, które z branych pod uwagę miejsc stwarza najlepsze warunki do życia.

Przeczytaj więcej o:  Australia , perth

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common