Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Hotele

Hotele

Kuba szykuje sto tysięcy nowych łóżek

grasz 11-08-2017, ostatnia aktualizacja 11-08-2017 08:03

O sto tysięcy ma wzrosnąć do 2030 roku liczba pokojów hotelowych na Kubie. Kraj chce w tym czasie przyciągnąć turystów do nowych regionów i miejsc

Kuba ma potężne plany rozwoju turystki przyjazdowej. Do 2030 roku ma tam więc powstać 100 tysięcy pokojów hotelowych - informuje portal Touristik Aktuell. Obecnie Kubańczycy dysponują 70 tysiącami pokojów w obiektach noclegowych.

Kubańskie władze planują wypromować nowe kierunki turystyczne. Trwa budowa nowych hoteli w Ramon de Antilla, na półwyspie położonym na wschód od Playa Pesquero. Łącznie zaoferują one 19 tysięcy pokojów i klub golfowy. W Sagua la Grande, położonym na północ od Santa Clary, oraz na wyspach, które się tam znajdują, budowanych jest około 2 tysięcy pokojów. Na Cayo Peredon Grande, na wschód od Cayo Coco, w najbliższych latach stanie 6 nowych hoteli.

Inwestycje prowadzone są również w Hawanie. Niedawno otwarto tam Gran Hotel Manzana Kempinski, pierwszy obiekt na Karaibach należący do tej niemieckiej, luksusowej sieci. W stolicy powstaną też obiekty z sieci Iberostar i So Sofitel.

Przeczytaj więcej o:  havana , hotel , kuba

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common