Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Rosjanie mogą w tym roku wrócić do Egiptu

grasz 13-09-2017, ostatnia aktualizacja 13-09-2017 08:27

Rosja może przywrócić loty do Egiptu w ciągu miesiąca od podpisania porozumienia o ruchu lotniczym - twierdzi minister transportu Maksym Sokołow. Ratyfikacja umowy ma nastąpić jeszcze w tym roku

Po podpisaniu dekretu o ruchu lotniczym między Moskwą a Kairem przywrócenie lotów z Rosji do Egiptu może nastąpić dość szybko. Jak informuje dziennik „Egypt Indenpendent" na swojej stronie internetowej, minister transportu Rosji Maksym Sokołow, zapowiedział, że istnieje szansa na wznowienie połączeń lotniczych między państwami jeszcze w tym roku. – Nie sądzę, by przywrócenie lotów do Egiptu zajęło, licząc od teraz, zbyt wiele czasu. W ciągu miesiąca rosyjskie linie mogą wznowić operacje – powiedział Sokołow agencji informacyjnej Sputnik podczas Wschodniego Forum Gospodarczego we Władywostoku. Na tę wypowiedź powołuje się egipski dziennik.

Prezydent Putni podkreślił w czasie spotkania z prezydentem Abdelem Fattahem al-Sisim chęć rychłego przywrócenia ruchu lotniczego między obydwoma krajami. Branża turystyczna z regionu Morza Czerwonego liczy, że goście z Rosji zastąpią krajowych. Wraz z zakończeniem wakacji maleje bowiem liczba wypoczywających w tamtejszych kurortach.

Rosjanie, którzy zawiesili połączenia lotnicze po katastrofie samolotu Metrojet jesienią 2015 roku, kilkakrotnie wysyłali swoich ekspertów, by zbadali poziom bezpieczeństwa na egipskich lotniskach. Decyzja o przywróceniu ruchu była jednak stale odkładana.

Przeczytaj więcej o:  egipt , rosja , turystyka przyjazdowa

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common