Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Biura Podróży

Biura Podróży

Wjazd na Zanzibar dalej bez szczepień

F.F. 09-10-2017, ostatnia aktualizacja 09-10-2017 17:35
źródło: Itaka

Informacja z Niemiec była myląca - nic się nie zmieniło w kwestii wjazdu turystów na Zanzibar

W sobotę informowaliśmy, w ślad za komunikatem niemieckiego MSZ i podobnych informacji z niemieckiej prasy branżowej, że zmieniły się zasady dotyczące warunków wjazdu na wyspę Zanzibar należącą do Tanzanii. Z tych enuncjacji wynikało, że przed wyjazdem należy zaszczepić się przeciwko żółtej gorączce (czytaj: "Bez szczepień na żółtą febrę nie ma wjazdu na Zanzibar?").

Okazuje się jednak, że zasady wyjazdu pozostały te same - jeśli ktoś przybywa na wyspę samolotem, nie potrzebuje tych szczepień. - Nie dotarły do nas żadne informacje na temat zmian w prawie w zakresie przekraczania granicy tanzańskiej - mówi nam polski konsul rezydujący w Dar es Salaam w Tanzanii Ewelina Lubieniecka.

- Jesteśmy w ciągłym kontakcie z konsulami innych państw członkowskich Unii Europejskiej w Tanzanii – taka zmiana w prawie, byłaby niechybnie odnotowana i szeroko komentowana w tym gronie - wyjaśnia.

Jak dodaje, zgodnie z tanzańskim prawem turyści przybywający z krajów, w których żółta gorączka nie jest endemiczna, nie muszą przedstawiać potwierdzenia szczepienia na żółtą gorączkę po przybyciu do Tanzanii lądowej lub na Zanzibar (chyba, że w trakcie podróży mieli 12-godzinną przesiadkę w państwie, w którym żółta febra jest endemiczna).

- Jest to jednak informacja na temat stanu prawnego, a nie na temat praktyki urzędniczej na przejściach granicznych w Tanzanii lądowej czy na Zanzibarze - wyjaśnia konsul. - Odnotowano pojedyncze sytuacje, że osoby przybywające na Zanzibar były proszone o przedstawienie żółtej książeczki, potwierdzającej szczepienie na żółtą gorączkę, mimo że przylatywały z kraju, gdzie ta choroba nie jest endemiczna.

Przeczytaj więcej o:  szczepienie , Zanzibar , żółta gorączka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common