Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Biura Podróży

Biura Podróży

TUI chce być w Grecji nie tylko w lato

Grażyna Szypuła 10-10-2017, ostatnia aktualizacja 10-10-2017 08:05

Budowa dziesięciu nowych pięcio- i czterogwiazdkowych hoteli i organizowanie większej liczby rejsów wycieczkowych planuje w Grecji Grupa TUI. Prezes koncernu przedstawił swój program premierowi Tsiprasowi

Prezes Grupy TUI Fritz Joussen spotkał się w zeszłym tygodniu w Atenach z premierem Grecji Alexisem Tsiprasem i minister turystyki Eleną Kountourą, informuje portal branżowy Greek Travel Pages. Wizyta miała być potwierdzeniem znaczenia kierunku dla koncernu i okazją do rozmów o inwestycji touroperatora w tym kraju. Mowa o budowie dziesięciu pięcio- i czterogwiazdkowych hoteli i poszerzeniu oferty rejsów wycieczkowych z postojami w Grecji.

Rozmawiano też o planach poprawy infrastruktury transportowej - lotnisk, portów morskich, sieci dróg - co pomogłoby w rozwoju turystyki w Grecji. Dyskutowano o wydłużeniu sezonu i synergii turystyki z innymi segmentami gospodarki, m.in. rolnictwem.

Joussen podkreśla, że w tym roku Grecja była wśród klientów TUI drugim, po Hiszpanii, najczęściej wybieranym kierunkiem wakacyjnym. Jak podaje, liczba turystów, którzy polecieli z biurami podróży należącymi do TUI na greckie wakacje, zwiększyła się o około 10 procent, do 2,5 miliona. TUI wysłał do Grecji 10 tysięcy samolotów. O 20 procent wzrosła też liczba pasażerów statków wycieczkowych cumujących w Grecji w ramach rejsów organizowanych przez Hapag Lloyd Cruises, TUI Cruises i Thomson Cruises.

W czasie konferencji prasowej, w której udział wzięła też minister Kountoura, Joussen powiedział, że TUI widzi dużą szansę na uruchomienie w Grecji kolejnych hoteli i rozwój turystyki zimowej w północnej części kraju. Potrzebna jest jednak stabilność gospodarcza i lepsza niż obecnie infrastruktura komunikacyjna. – Infrastruktura jest kwestią podstawową. Jest jak paliwo niezbędne do dobrego funkcjonowania całej gospodarki i społeczeństwa – twierdzi Joussen.

Ostatnio TUI kupił ziemię na Krecie. Stanie na niej trzeci w Grecji hotel sieci Robinson Club. Z kolei na Rodos w przyszłym sezonie letnim uruchomiony zostanie hotel TUI Sensatori. Obecnie TUI ma 32 hotele w Grecji, które łącznie dysponują 8,5 tysiąca pokojów. Koncern współpracuje też z wieloma innymi obiektami. – Jesteśmy w Grecji od 40 lat i będziemy przez kolejne 40 – zapowiedział Joussen.

Poza organizowaniem typowych wakacji na plaży, TUI rozwija w tym kraju także ofertę kulturalną. Zdaniem Joussena 31 procent turystów wybiera Grecję ze względu na jej historię. – Sprzedajemy kierunki, nie tylko hotele. Liczy się tworzenie doświadczeń dla turystów – twierdzi.

Koncern chciałby wydłużyć sezon turystyczny w kraju. Może już dziś wydłużyć kontrakty, ale zdaniem prezesa Grecy powinni zadbać, by lokalne restauracje i sklepy były dłużej czynne. – Potrzebujemy planu działania dla części kierunków obejmującego cały rok – mówił Joussen.

Minister Kountoura podkreślała, że ministerstwo od ponad dwóch lat pracuje nad wizerunkiem Grecji jako kierunku atrakcyjnego turystycznie przez 365 dni w roku. Dodała, że współpraca między resortem a koncernem świetnie się układa, a firma nie tylko inwestuje w nowe hotele, ale też w projekty specjalne, typu „TUI dba o Kretę", w ramach którego hotelarze współpracują z producentami lokalnej żywności i wina. Obecnie w przedsięwzięcie zaangażowanych jest już 200 firm.

Przeczytaj więcej o:  grecja , kreta , sezonowość w turystyce , TUI

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common