Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Hotele

Hotele

Booking.com usuwa nielicencjonowane obiekty

grasz 11-10-2017, ostatnia aktualizacja 11-10-2017 08:15

Obiekty noclegowe na Balearach, które nie zostały zarejestrowane przez właścicieli jako lokale na wynajem dla turystów, nie będą sprzedawane przez Booking.com. Portal zaczął już usuwać je ze swojej strony

Rząd Balearów wprowadził w lipcu tego roku obowiązek zgłaszania mieszkań, domów i innych obiektów na wynajem dla turystów w celu uzyskania odpowiedniej licencji. Osoby, które nie spełnią tego obowiązku, podlegają karze do 40 tysięcy euro, a portale umożliwiające rezerwację nielegalnie działających obiektów mogą zapłacić nawet 400 tysięcy euro.

Booking.com zaczął więc usuwać nielegalnych gestorów noclegu ze swoich katalogów - informuje gazeta „Mallorca Zeitung" w internetowym wydaniu. Firma wysłała w lipcu mejle do właścicieli domów, którzy nie zarejestrowali się w resorcie turystyki i przypomniała, że numer rejestracyjny musi pojawić się w ofercie internetowej. Teraz przygotowała kolejny list elektroniczny, w którym informuje, że bez licencji dalsza współpraca nie będzie możliwa, dlatego usuwa ze strony ofertę. Zapowiada jednak, że po uzyskania zezwolenia na wynajem istnieje szansa na wznowienie kooperacji.

Pablo Zubicaray, prezes Hiszpańskiej Federacji Stowarzyszeń Apartamentów i Apartamentów Turystycznych (Fevitur), zapowiada, że organizacja wykorzysta wszystkie prawne możliwości, by bronić się przeciwko tej ustawie. Na razie Federacja próbuje znaleźć 50 posłów lub senatorów, którzy podpiszą petycję o sprawdzenie legalności nowych przepisów w Trybunale Konstytucyjnym.

Przeczytaj więcej o:  baleary , Booking.com , grzywna , Hiszpania , obiekt noclegowy

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common