Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Emirates zamawia 40 dreamlinerów

kip 14-11-2017, ostatnia aktualizacja 14-11-2017 11:57

Podczas targów Dubai Airshow 2017 Emirates złożył zamówienie na 40 boeingów 787-10 dreamlinerów za 15,1 miliarda dolarów

Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes Grupy Emirates, podpisał umowę z prezesem firmy Boeing Commercial Airplanes Kevinem McAllisterem podczas pierwszego dnia wystawy Dubai Airshow 2017.

– Dostawy rozpoczną się w 2022 roku i będą kontynuowane jeszcze w latach 30. Część z nowych samolotów zastąpi starsze maszyny, dzięki czemu utrzymamy młodą i wydajną flotę, a inne samoloty umożliwią rozwój naszej siatki. Boeing 787 stanowi znakomite uzupełnienie boeingów 777 i airbusów A380 – mówi cytowany w komunikacie prasowym Al Maktoum. – Strategia Emirates zawsze polegała na inwestowaniu w najnowocześniejsze i najwydajniejsze samoloty, a dzisiejsze zamówienia to potwierdzają – dodaje.

– Bardzo nas cieszy, że linie Emirates postawiły oprzeć działalność na samolotach Boeing 787-10 Dreamliner. To samoloty, które wyznaczają nowe standardy w wydajności operacyjnej w lotnictwie komercyjnym. Wybór dreamlinera przez Emirates stanowi kolejny etap naszej wieloletniej współpracy i pozwoli utrzymać wiee miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Kevin McAllister, prezes Boeing Commercial Airplanes.

Umowa przewiduje możliwość konwersji samolotów do modelu 787-9, dając liniom Emirates większą swobodę dostosowania ich do przyszłych potrzeb. Dreamlinery Emirates zostaną dostarczone w konfiguracjach dwu- i trzyklasowych. W zależności od wersji będą mogły przewieźć maksymalnie od 240 do 330 pasażerów. Dostawy zostaną podzielone na kilka etapów i rozpoczną się w 2022 roku.

Wcześniej, podczas targów Dubai Air Show 2013, linie Emirates kupiły już 150 boeingów 777X z silnikami GE9X, których dostawa rozpocznie się w 2020 roku.

Emirates i Boeing współpracują ze sobą od dziesięcioleci. Przewoźnik dysponuje największą flotą boeingów 777 na świecie, która liczy obecnie 165 maszyn. Uwzględniając nową umowę, liczba szerokokadłubowych boeingów zamówionych przez linie Emirates wzrosła do 204 sztuk.

Przeczytaj więcej o:  boeing 787-10 dreamliner , Dubai Airshow 2017 , emirates , flota lotnicza

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common