Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Obyczaje

Obyczaje

MSiT: Polska coraz popularniejsza wśród turystów

pap 06-12-2017, ostatnia aktualizacja 06-12-2017 09:42

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku Polskę odwiedziło ponad 8,3 miliona turystów. To 4,6 procent więcej niż w pierwszej połowie roku 2016 - podaje MSiT

Najliczniejszą grupę odwiedzających stanowią Niemcy (41,3 procent), Czesi (15,7 procent), Ukraińcy (13,9 procent) i Słowacy (7,9 procent). W porównaniu z pierwszą połową 2016 roku wzrosła również liczba przyjazdów turystów z Chin (o 35,9 procent) i Izraela (o 13,5 procent).

Według MSiT w kategorii przyjazdów na co najmniej dwa dni również dominują Niemcy (36,7 procent), jednak kolejną pozycję zajmują sąsiedzi Polski spoza strefy Schengen (łącznie 17,6 procent).

Resort turystyki podkreśla, że spośród wszystkich cudzoziemców odwiedzających Polskę w pierwszej połowie 2017 roku, ponad 2,9 mln skorzystało z turystycznych obiektów noclegowych. To wynik o 5,1 procent lepszy niż z tego samego okresu w roku 2016.

Przeciętny turysta korzystał w Polsce z niespełna sześciu noclegów. Na najdłuższe pobyty decydowali się mieszkańcy krajów zamorskich (16 noclegów), a na najkrótsze - Ukraińcy, Rosjanie i Białorusini (średnio po trzy noclegi).

Z danych MSiT wynika, że ponad 80 procent wszystkich przyjazdów turystycznych do Polski trwało nie dłużej niż osiem dni.

Przeczytaj więcej o:  msit , turystyka przyjazdowa

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common