Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Biura Podróży

Biura Podróży

Itaka zamówiła samoloty w Enter Airze

F.F. 15-12-2017, ostatnia aktualizacja 15-12-2017 16:30

Czarterowa linia lotnicza Enter Air i Itaka Holdings podpisały umowę o współpracy w sezonie Lato 2018 – Zima 2018/2019. Wartość usług lotniczych dla biura podróży wyniesie 183 miliony złotych

- Polski rynek turystyczny jest w bardzo dobrej sytuacji, o czym świadczy nie tylko większa liczba operacji, które wykonaliśmy dla biur podróży w tym roku, ale również zaufanie touroperatorów do nas - mówi Andrzej Kobielski, członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Air, cytowany w komunikacie firmy. - Itaka to kolejny po Rainbow Tours i TUI, touroperator z którym przedłużyliśmy naszą wieloletnią współpracę.

Szacunkowa wartość kontraktu to 51 milionów dolarów, czyli obecnie ponad 183 miliony złotych. Jest ona większa od tegorocznej, jeszcze obowiązującej, której wartość wynosi około 49 milionów dolarów. Rozliczenia z tytułu umowy będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych. "Łączna wartość świadczeń przy tego typu umowach nie jest możliwa do ustalenia z góry, dlatego podane wyżej wartości mają charakter szacunkowy" - czytamy w komunikacie.

Enter Air podpisał w październiku umowę z TUI Poland na usługi wartości 81,4 miliona dolarów (ok. 299,5 mln złotych). I to jest największa umowa w historii przewoźnika. We wrześniu natomiast podpisał umowa z Rainbow o wartości 46,3 miliona dolarów (ok. 165 mln złotych).

Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w kraju. Grupa świadczy usługi czołowym polskim i zagranicznym biurom podróży, latając w ponad 30 krajach od Islandii i Portugalii po Kenię i Emiraty Arabskie. Przewoźnik ma pięć stałych baz operacyjnych w: Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryżu.

Przeczytaj więcej o:  biuro podróży , czarter , Enter air , Itaka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common