Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Biura Podróży

Biura Podróży

Jańczuk: Zimowe rejsy Itaki to dopiero początek

Filip Frydrykiewicz 19-12-2017, ostatnia aktualizacja 19-12-2017 06:35

O planach rozwoju nowego produktu, jakim są rejsy własnym statkiem, o szansach poszczególnych kierunków w nowym sezonie i o ekspansji biura podróży za granicą – opowiada Turystyce.rp.pl prezes Itaki Mariusz Jańczuk

Filip Frydrykiewicz: Spotykamy się na statku wyczarterowanym przez Itakę, w jego inauguracyjnym rejsie po Wyspach Kanaryjskich. Jak się panu podoba?

Mariusz Jańczuk: Bardzo mi się podoba. Statek jest odnowiony, czysty, zadbany. Serwis i jakość pokojów są bez zarzutu. Obsługa jest wręcz nadzwyczajnie uprzejma. W ciągu dnia są animacje dla osób, które nie zdecydowały się zejść na ląd i wziąć udziału w wycieczce, a wieczorem rejs uprzyjemniają artyści i kabaret. Pasażerowie czują, że to, co im serwujemy, jest przygotowane specjalnie z myślą o polskich klientach, a o to nam właśnie chodziło.

Byłem już na rejsie Ocean Majesty, ale nie z polską załogą. Naturalnie jestem ciekaw, jak to wszystko zadziała. Ale już widzę, że nie mamy się czego wstydzić. Pomysł jest bardzo trafiony.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PIERWSZEGO REJSU OCEAN MAJESTY POD BANDERĄ ITAKI

Jak widzi pan przyszłość rejsów pod banderą Itaki?

Wyspy Kanaryjskie to dopiero początek. Chcemy rozwijać rejsy o nowe kierunki. Najprostszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie rejsów z Polski. Będziemy pływać z Gdańska po Bałtyku i do fiordów norweskich. W lecie 2018 roku przeniesiemy się też na południe, na Morze Śródziemne. Ale to już będzie inny statek.

A jak się sprzedają rejsy?

Może nie tak jakbyśmy chcieli, ale zdajemy sobie sprawę, że to nowy produkt, wymagający jeszcze trochę wysiłku. Nie znają go jeszcze klienci, a i nasi sprzedawcy dopiero go poznają. Ci ostatni muszą przyjechać sami, przekonać się na czym to polega, żeby móc przekonać klienta. Dlatego organizujemy dla nich podróże studyjne, podczas których poznają statek i same rejsy jako formę wypoczynku. Czekamy spokojnie na efekty, tym bardziej, że zaczęliśmy od trudniejszego sezonu, jakim jest sezon zimowy. Latem rejsy sprzedają się łatwiej.

Jestem optymistą, jeśli chodzi o ten produkt. Uważam, że zarobimy na nim już w pierwszym sezonie. Ale jeśli się to nie uda, nie będziemy płakać, traktujemy to jako inwestycję.

Pokpiwał pan z Polskich Stref organizowanych przez biuro podróży Rainbow w minionym sezonie w Grecji i Chorwacji. Czy rejsy z polską załogą, polską animacją, polską rozrywką, nie są odpowiednikiem Polskich Stref w wydaniu Itaki? I Rainbow, i wy dostrzegliście to samo – potrzebę ośmielenia polskich turystów do korzystania z pewnych produktów poprzez dostarczenie im ich w polskim wydaniu.

Różnica jest zasadnicza – Polskie Strefy mają przyciągać klientów niskobudżetowych. Rejsy są dużo kosztowniejsze, to produkt dla innej grupy turystów. Statek ma standard czterech gwiazdek, a w każdym porcie uczestnicy rejsu korzystają z organizowanych przez nasze kanaryjskie biuro, Fuertę Itakę, wycieczek fakultatywnych.

Jak przewiduje pan rozwój poszczególnych kierunków w nowym sezonie?

Mówiłem już w zeszłym roku – nie będzie siódmego sezonu pod rząd z rosnącą Grecją. Grecja nie będzie już rosła, jak wcześniej, po kilkadziesiąt procent rocznie, raczej przyhamuje. Złoży się na to kilka powodów: za długi trend wzrostowy, zbyt wysokie ceny i konkurencja tańszej Turcji w tym roku.

Nadal jednak Grecja będzie pierwszym kierunkiem, jeśli chodzi o wyjazdy Polaków z biurami podróży.

Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  Cedok , Itaka , Novaturas , rejs

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common