Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Biura Podróży

Biura Podróży

Itaka nie rezygnuje z Litwy

Iwona Trusewicz 29-12-2017, ostatnia aktualizacja 29-12-2017 18:15

Polski operator turystyczny Itaka Holdings nie rezygnuje z planów wejścia na litewski rynek

W tym tygodniu w Centrum Rejestrów Litwy została zarejestrowana firma Itaka LT, której jedynym akcjonariuszem i właścicielem jest Eugenius Rudinskas - szef i udziałowiec litewskiej firmy turystycznej Alfaturas, dowiedziała się agencja BNS. Przedsiębiorca potwierdził agencji, że nowa firma jest związana z polskim operatorem turystycznym.

- Teraz nie mogę wszystkiego ujawnić. Musimy poczekać do 5-6 stycznia, kiedy pojawi się oficjalny komunikat dla mediów - cytuje Rudinskasa agencja BNS.

Według przedsiębiorcy Itaka już nie rozważa sprawy zakupu firmy turystycznej Novaturas (jedna z największych na Litwie). Będzie za to starać się przejąć Alfaturasa.

"Alfaturas jest organizatorem podróży działającym na rynku turystycznym od 2002 roku. (...) Jesteśmy oficjalnymi i jedynymi bezpośrednimi przedstawicielami Itaki na Litwie. Ten organizator wycieczek oferuje nie tylko szeroki wybór kierunków, ale także konkurencyjne ceny podróży" - czytamy na stronie tego biura.

W czerwcu pojawiły się informacje, że fundusz inwestycyjny Enterprise Investors i mniejszościowi akcjonariusze Novaturas sprzedają 100 procent akcji firmy polskiemu Itaka Holdings. Jednak w listopadzie Enterprise Investors poinformował, że odstępuje od umowy, zamiast tego zamierza wnieść swoje akcje na giełdy w Warszawie i Wilnie.

Po tym wydarzeniu prezes Itaka Mariusz Jańczuk zapowiedział na łamach serwisu branżowego Turystyka.rp.pl, że nie zrezygnuje z wejścia na rynek litewski i jeszcze w 2018 roku zaoferuje turystom z Litwy i sąsiedniej Białorusi bezpośrednie loty do kilkunastu miejsc wakacyjnych. Nie ukrywał, że chodzi mu też o stworzenie konkurencji Novaturasovi i osłabienie jego pozycji w Wilnie.

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common