Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Choroba zakaźna to powód, by nigdzie nie lecieć

J.K. 11-01-2018, ostatnia aktualizacja 11-01-2018 10:12

Polska konsumentka miała wykupiony lot z Krakowa do Bristolu irlandzkimi liniami lotniczymi. Kilka dni przed wylotem zachorowała na zakaźną chorobę, która uniemożliwiła jej udanie się w podróż

Kobieta uznała, że jej problemy zdrowotne stanowiły nadzwyczajną okoliczność. Postanowiła odwołać się do regulaminu przewoźnika, z którego wynikało, że w wypadku poważnej choroby pasażera, linia lotnicza może dokonać zwrotu "według uznania".

Skontaktowała się z przewoźnikiem, jednak ten odmówił jej zwrócenia pieniędzy. Po tej próbie zwróciła się o pomoc do sieci ECC-Net. Europejskie Centrum Konsumenckie Polska po analizie sprawy przekazało ją do Europejskiego Centrum Konsumenckiego Irlandia, które skontaktowało się z przewoźnikiem. Linia lotnicza, mimo wcześniejszej odmowy, zaakceptowała argumentację sieci ECC-Net. Po dwóch tygodniach od momentu przekazania sprawy, Polka dostała zwrot w wysokości 258 euro (1084 złotych).

Przeczytaj więcej o:  choroby zakaźne , prawa konsumentów , prawa pasażerów , ryanair

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common