Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

LOT: Polacy występujcie o amerykańskie wizy, to je zniosą

F.F. 24-01-2018, ostatnia aktualizacja 24-01-2018 17:30

LOT zainicjował akcję społeczną, w której apeluje do Polaków, aby występowali do amerykańskich ambasad o wizy do Stanów Zjednoczonych. Jeśli liczba wniosków i uzyskanych wiz wzrośnie podwójnie, jest szansa, że Amerykanie je w ogóle zniosą

Jak tłumaczy biur prasowe przewoźnika, żeby jakiś kraj wszedł do programu dzięki któremu jego obywateli nie obejmuje obowiązek posiadania wiz wjazdowych do USA, Visa Waiver Program, musi spełnić ważne kryterium - odsetek obywateli, którym amerykańskie służby imigracyjne odmówiły w danym roku wizy nieimigracyjnej B1/B2 (turystycznej i biznesowej), nie może być większy niż 3 procent. Polacy mają obecnie wskaźnik 5,9 procent odrzuconych wniosków o wizę. Jak podaje LOT w 2017 roku o wjazd do USA starało się 107 tysięcy Polaków.

Bez wiz do USA mogą wjeżdżać obywatele 38 państw, w tym 23 należących do Unii Europejskiej. Są wśród nich Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Łotwa i Estonia. Jedynie Polska, Bułgaria, Rumunia, Chorwacja i Cypr nie spełniają warunków programu Visa Waiver Program. Każdy kto ubiega się o amerykańską wizę – niezależnie od wyniku postępowania - musi zapłacić 160 dolarów opłaty za rozpatrzenie wniosku.

Żeby osiągnąć ten cel powstała koalicja organizacji pozarządowych i biznesu, która przez kolejnych kilka miesięcy będzie promowała występowanie o wizę do USA i objaśniała zasady jej otrzymywania. Należą do niej: Fundację Polska Innowacyjna, Fundacja Teraz Polska, Fundacja im. Cichociemnych, Fundacja Instytut Myśli Schumana, Polskie Linie Lotnicze LOT i Mastercard.

„Do wspólnej promocji USA jako kierunku podróży biznesowej czy turystycznej oraz akcji objaśniającej amerykański proces wizowy może włączyć się jednak każda instytucja i firma, tak by wiedza o zasadach przyznawania amerykańskiej wizy oraz promocja USA jako atrakcyjnego kierunku podróży była jak najszersza" – opisuje LOT w komunikacie prasowym.

Jak będzie przebiegać akcja? LOT przygotował ulotki, w których w punktach instruuje, jak wystąpić o amerykańską wizę. - Ulotki będziemy rozdawać w samolotach, na lotniskach i przy różnych wydarzeniach - wyjaśnia Konrad Majszyk z biura prasowego LOT. - Ideę będziemy też popularyzować w mediach, w tym społecznościowych.

- Naszym celem jest zachęcenie Polaków, by występowali o wizę, ale jednocześnie robili to rzetelnie, gdyż każde niewłaściwe aplikowanie kończy się odmową – mówi cytowany w komunikacie Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji LOT i inicjator akcji. - To z kolei psuje statystyki i powoduje, że Polacy muszą podróżować do USA z wizą w paszporcie.

– Do możliwości, jakie otwiera wejście Polski do ruchu bezwizowego, nie trzeba nikogo przekonywać: to ogromny impuls rozwojowy dla wymiany handlowej, kulturalnej oraz nowy wymiar łączności dla wielu polskich rodzin – dodaje.

LOT lata obecnie dreamlinerami z Warszawy do trzech amerykańskich miast: Nowego Jorku, Chicago i do Los Angeles. Dodatkowo z Krakowa do Chicago, daje to razem 33 loty tygodniowo w lecie i 21 zimą.  Od 10 kwietnia ruszy też połączenie z Rzeszowa do Nowego Jorku. W sumie w zeszłym roku przewiózł na trasach do USA 460 tysięcy pasażerów.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  lot , usa , wiza

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common