Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Hotele

Hotele

Dubaj bije swój własny rekord

ula 12-02-2018, ostatnia aktualizacja 12-02-2018 19:46
Hotel Gevora przegonił wysokością sąsiedni hotel Rose Rayhaan
Hotel Gevora przegonił wysokością sąsiedni hotel Rose Rayhaan
źródło: AFP
Gevora Hotel wyróżnia się w panoramie miasta szklanym zakończeniem
Gevora Hotel wyróżnia się w panoramie miasta szklanym zakończeniem
źródło: AFP

W weekend w Dubaju otwarto nowy najwyższy hotel świata

Hotel Gevora ma 75 kondygnacji i 356 metrów wysokości. Góruje nad resztą budynków w okolicy. Jest o metr wyższy od poprzedniego najwyższego hotelu świata - także znajdującego się w Dubaju - JW Mariott Marquis, a stoi obok hotelu Rose Rayhaan by Rotana, który ma 333 metry wysokości.

Pierwszych gości hotel zaczął przyjmować w poniedziałek.

Pomalowany na złoto hotel ma w sumie 528 pokojów, cztery restauracje (w tym jedna na ostatnim piętrze), basen na świeżym powietrzu, spa, siłownię i jacuzzi.

Dubajsłynie z niezwykłych budowli. Na wodzie powstały tu sztuczne wyspy (Palm Islands i The World), a na lądzie m.in. Dubai Marina, Burdż Chalifa, Business Bay i Dubailand. Mieszczą się tam też ultranowoczesne wieżowce: Emirates Towers (dwunasty i dwudziesty czwarty budynek na świecie pod względem wysokości) i Burdż al-Arab (Wieża Arabska), czyli hotel-żagiel wybudowany na sztucznej wyspie.

Przeczytaj więcej o:  dubaj , hotel , rekord

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common