Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Promocja turystyczna

Promocja turystyczna

Niemieccy turyści na ITB: W Polsce byliśmy, Polskę lubimy

Filip Frydrykiewicz 12-03-2018, ostatnia aktualizacja 12-03-2018 13:24
Frido, Max i Theo, synowie Stefana, pojadą na wakacje z mamą nad Bałtyk
Frido, Max i Theo, synowie Stefana, pojadą na wakacje z mamą nad Bałtyk
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz
Christina i Peter chcą spędzić w Polsce rocznicę ślubu
Christina i Peter chcą spędzić w Polsce rocznicę ślubu
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz
Brigite i Klaus chcą spędzić w grudniu kilka dni z przyjaciółmi w Olsztynie
Brigite i Klaus chcą spędzić w grudniu kilka dni z przyjaciółmi w Olsztynie
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

Na rodzinne wakacje nad morze, na zabiegi zdrowotne do uzdrowiska, na aktywny wypoczynek w Wielkopolsce lub do rodzinnych stron na Mazurach – to najczęstsze cele i kierunki przyjazdu niemieckich gości do Polski

W niedzielę zakończyły się największa na świecie targi turystyczne ITB Berlin. Z Polski wystawiały się tam biura podróży, regiony, uzdrowiska, miasta. Dużo mniej niż trzy lata temu, kiedy jeszcze można było na promocję turystyczną zdobyć dotacje unijne. Ale i tak wystawcy wracają zadowoleni. Zadowoleni byli też odwiedzający, z którymi rozmawiała Turystyka.rp.pl

Ogórkiem po Pradze - to się podoba

- Za rok wrócimy tu z naszymi zabytkowymi samochodami – fiatem 126p i 125p. A przed targami postawimy autobus Jelcza, zwany ogórkiem – zapowiadają Rafał Pawełek i Artur Głowacki z warszawskiej firmy WPT 1313. Ich biuro specjalizuje się w organizowaniu zwiedzania Warszawy samochodami pamiętającymi czasy PRL. Na ladzie stoiska wystawili modele tych aut. Musieli bronić ich przed zwiedzającymi, bo każdy widząc taką flotę pytał, czy może jeden model wziąć.

Zobacz więcej zdjęć z polskiego stoiska na ITB Na targi do Berlina przyjechali pierwszy raz. I są zachwyceni. Po pierwszych, branżowych, dniach skończyły im się foldery po angielsku. Nie spodziewali się takiego zainteresowania. Zdobyli wiele kontaktów od niemieckich organizatorów wyjazdów. – Oni szukają oryginalnych pomysłów na wyjazdy firmowe, wieczory kawalerskie czy gry miejskie – my to wszystko możemy zaoferować – wyjaśnia Pawełek.

Jak zapewnia, jego firma WPT 1313 z warszawskiej Pragi, może zorganizować imprezę dla każdego – na kilka jak i na kilkaset osób. - Wprawdzie nasza flota to 13 dużych i 6 małych fiatów i dwa „ogórki", ale w razie czego możemy pożyczyć od innych kolekcjonerów więcej wozów.

- Byliśmy już na targach w Barcelonie i w Londynie, ale dopiero tutaj zdobyliśmy tak dużo kontaktów – dodaje.

Innego touroperatora reprezentuje Julia Zarycka. Firma nazywa się terra polonia i powstała w Krakowie. W turystyce przyjazdowej stawia dopiero pierwsze kroki, chociaż stoi za nią doświadczony zespół, bo terra polonia jest spółką córką biura podróży zajmującego się od 11 lat turystyką wyjazdową, terra ventura. – Nie mamy katalogu z gotowymi wycieczkami po Polsce. Każdą imprezę przygotowujemy na indywidualne zamówienie klientów – wyjaśnia Zarycka.

Przy jej stoliku, który jest częścią stoiska Małopolski, zarówno w dni branżowe jak i w dni kiedy targi są dostępne dla szerokiej publiczności zawsze ktoś o coś pyta. Dlatego Zarycka wróci do Krakowa z pękiem wizytówek od firm niemieckich, z którymi być może uda się nawiązać współpracę. Nie wyklucza, że terra polonia wróci do Berlina za rok.

Powietrze czyste jak w Kołobrzegu

Kołobrzeg i jego uzdrowisko żyje w dużej mierze z klientów niemieckich. - Dla nas targi w Berlinie to impreza prestiżowa, kogo jak kogo, ale Kołobrzegu nie może tu zabraknąć – opowiada Joanna Pawlak z biura prezydenta Kołobrzegu.

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  berlin , ITB , promocja , targi turystyczne

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common