Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Hotele

Hotele

Novotel Poznań Centrum w nowej odsłonie

Filip Frydrykiewicz 28-06-2018, ostatnia aktualizacja 28-06-2018 17:56
Recepcja składa się z drewnianych wysp
Recepcja składa się z drewnianych wysp
źródło: materiały prasowe
Przestronne lobby projektanci pokolorowali za pomocą różnych fragmentów wykładziny
Przestronne lobby projektanci pokolorowali za pomocą różnych fragmentów wykładziny
źródło: materiały prasowe
Dumą hotelu jest kawiarnia serwująca świeżo paloną kawę uprawianą według zasad fair trade
Dumą hotelu jest kawiarnia serwująca świeżo paloną kawę uprawianą według zasad fair trade
źródło: materiały prasowe

Jeden z największych hoteli w Polsce, Novotel Poznań Centrum, odmłodził i unowocześnił wnętrza. Ale to nie koniec przekształceń - w planach ma oddanie kilku pięter na obiekt niższej kategorii – sieciowego „czerwonego" ibisa

Kanciasta, 16-piętrowa wieża Novotelu Poznań Centrum widoczna jest z daleka. Stoi zaledwie kilometr od dworca kolejowego i półtora kilometra od poznańskiego rynku Starego Miasta, vis a vis znanego centrum handlowego Stary Browar. Hotel wybudowany został jeszcze w 1978 roku przez Orbis i raz już był modernizowany w 1999 roku. Wtedy też nadano mu nowy wystrój zewnętrzny, fasadę w piaskowym kolorze.

Z kawą przy kominku

Remont kolosa był nie lada wyzwaniem. Tym bardziej, że toczył się bez zamykania obiektu. Rozpoczęto go we wrześniu 2016 roku, a zakończono w maju tego roku. Zmieniono w tym czasie wystrój 516 pokojów, sal konferencyjnych, restauracji i hallu głównego. To właśnie w ogromnym hallu na parterze widać największe zmiany – otwarta jasna, ożywiona pastelowymi choć wzorzystymi wykładzinami robi na pamiętających poprzedni wygląd największe wrażenie. Zniknęły modne 30 lat temu szare marmury. Centralną część wypełnia kawiarnia, której kontuar otoczony jest workami z ziarnami kawy. Towarzyszy jej też czarny piec do palenia kawy. W tle, w części sali ze stolikami, płonie gazowy kominek, a na półkach obok piętrzą się książki. Mimo więc dużej wysokości i przestrzeni, pomieszczenie daje wrażenie przytulności.

Cały Poznań na jednej ścianie

Recepcję tworzy kilka wysp zbudowanych z zaokrąglonych drewnianych elementów, tak ułożonych, by sprawiały wrażenie lekkich (u dołu mniejsze, u góry większe). - Podział na wyspy sprawia, że recepcjonista jest bliżej klienta, może do niego wyjść. Chcieliśmy, aby klienci czuli, że są pod naszą opieką – wyjaśnia uwagę Małgorzata Kalinowska-Klimek, dyrektor hotelu i zarazem dyrektor regionu poznańskiego AccorHotels, właściciela Novotelu.

Na antresoli projektanci z warszawskiej pracowni architektonicznej Tremend zostawili pokrywającą ścianę późnosocerealistyczną płaskorzeźbę z wytłaczanej blachy mosiężnej (pod ochroną konserwatora zabytków). Za to ścianę za recepcją (82 metry kwadratowe) wypełniły zamówione u warszawskiego artysty Tytusa Brzozowskiego kolorowe malunki, przedstawiające charakterystyczne poznańskie budowle. - Widzę Ratusz, Okrąglak, Zamek Cesarski, Kolegium Jezuickie, kościół farny i wiele innych – wylicza prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Jan Mazurczak.

Na konferencje małe i duże

O ile w hallu przeważają brązy, beże, żółć, a nawet wielka plama jaskrawego różu, o tyle pokoje i łazienki utrzymano w tonacjach szaro-beżowych. Na 516 pokojów jeden to trzypokojowy apartament z dwoma łazienkami i mini aneksem kuchennym. W jednym z pokojów można urządzać konferencje na 6 – 10 osób. Dwa inne apartamenty są nieco mniejsze, 60 pokojów ma rozmiary i wyposażenie kwalifikujące je do miana executive, a pozostałe pokoje to standard.

Sale konferencyjne, liczące prawie 1200 metrów kwadratowych pozwalają zorganizować w Novotelu Poznań Centrum spotkanie na 1100 osób. To daje mu dużą przewagę nad konkurencyjnymi obiektami, jedynie tylko Międzynarodowe Targi Poznańskie mogą rywalizować z nim na tym polu. Właśnie ze względu na gości biznesowych AccorHotels planuje podzielić poznański hotel na dwa segmenty, dwóch kategorii. - Często organizatorzy konferencji poszukują dużej liczby noclegów różnych kategorii, część czterogwiazdkowych, a część trzygwiazdkowych. Szkoda nam ich odsyłać do innych obiektów – wyjaśnia Kalinowska-Klimek.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  AccorHotels , hotel , Ibis , Novotel , Orbis , Poznań

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common