Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Lotnisko Chopina: Takiego lipca jeszcze nie było

F.F. 10-08-2018, ostatnia aktualizacja 10-08-2018 14:20
Fot. Łukasz Widziszowski
Fot. Łukasz Widziszowski
źródło: materiały prasowe

Ponad 1,9 mln pasażerów obsłużono na Lotnisku Chopina w pierwszym miesiącu wakacji. Rok wcześniej z portu skorzystało 1,7 mln pasażerów. To oznacza wzrost o 12,6 procent

W ciągu siedmiu minionych miesięcy tego roku w ruchu międzynarodowym było prawie 9 mln podróżnych. To więcej o prawie 20 procent rok do roku, z czego 27 procent stanowili pasażerowie tranzytowi. W całym 2017 roku było ich 24 procent.

W ruchu krajowym z warszawskiego portu skorzystał od stycznia do lipca 2018 r. prawie milion pasażerów.

"Tegoroczne sukcesy Lotniska Chopina zostały zauważone także w Europie. Według opublikowanego właśnie raportu organizacji ACI stołeczny port – w podsumowaniach czerwca, pierwszego półrocza, a także drugiego kwartału 2018 roku – zajmuje czwarte miejsce, biorąc pod uwagę tegoroczny wzrost liczby pasażerów wśród lotnisk UE w grupie 2 (obsługującej od 10 do 25 mln osób)" - czytamy w komunikacie lotniska.

"W klasyfikacji pierwszego półrocza czwartą lokatę, wraz z lotniskiem Chopina, dzieli ex aequo port w Budapeszcie (oba lotniska zanotowały wzrost wielkości 14,8 proc.). Pierwszą trójkę wspomnianej grupy 2 tworzą odpowiednio porty w Ankarze, Moskwie (Wnukowo) i w Kijowie (Boryspol)".

Port spodziewa się dobrej drugiej połowy roku. Na sezon zimowy wróci tam bowiem brytyjska linia lotnicza easyJet. Przewoźnik zaoferuje cztery kierunki: Bazylea, Berlin Tegel, Genewa i Londyn Gatwick. Z kolei Wizz Air zamierza uruchomić w tym czasie bezpośrednie połączenie z Wiedniem.

Przeczytaj więcej o:  lotnisko chopina

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common