Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

SpaceX wyśle kosmicznego turystę w podróż dookoła Księżyca

qm 14-09-2018, ostatnia aktualizacja 14-09-2018 09:42

SpaceX planuje wysłać kosmicznego turystę w podróż dookoła Księżyca. Firma Elona Muska na swoim koncie na Twitterze zapowiedziała, że tożsamość pasażera ujawni 17 września

"SpaceX podpisał umowę z pierwszym pasażerem, który poleci w podróż dookoła Księżyca przy pomocy rakiety nośnej Big Falcon Rocket" - poinformowała firma SpaceX. Dodano, że będzie to "ważny krok dla zwykłych ludzi, którzy marzą o podróży w kosmos". "Dowiedz się, kto poleci i dlaczego w poniedziałek, 17 września" - zapowiedziano, a rzecznicy firmy, dopytywani przez media, odmówili dalszego komentarza.

Big Falcon Rocket (BFR) to budowany system kosmiczny SpaceX, który składa się z dwóch części: potężnej rakiety nośnej, która ma być najsilniejszym tego typu urządzeniem w historii, i drugiego stopnia, czyli Big Falcon Ship.

Nie jest jasne, czy misja turystyczna BFR ma jakikolwiek związek z ogłoszeniem SpaceX, wydanym w lutym 2017 roku. Wówczas firma Elona Muska zapowiedziała, że dwie osoby podpisały umowę z SpaceX, aby odbyć podróż dookoła Księżyca na pokładzie BFR. SpaceX nie chciał bowiem zdradzić, kto zapłacił za lot i ile.

Około rok później, w lutym 2018 roku, SpaceX przeprowadził z powodzeniem pierwszy start superciężkiej rakiety Falcon Heavy. Na pokładzie znajdował się m.in. słynny już samochód Tesla Roadster z manekinem w skafandrze kosmicznym na fotelu kierowcy. Ale Musk zapowiedział, że na razie SpaceX nie planuje używać Falcon Heavy do lotów z udziałem ludzi. Zamiast tego firma miała się skupić na rozwoju BFR jako lepszej opcji dla misji turystycznych.

Przeczytaj więcej o:  kosmos , księżyc , spacex , turystyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common