Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Wizz Air zamyka swoje biuro podróży

F.F. 06-10-2018, ostatnia aktualizacja 06-10-2018 12:28
źródło: Materiały promocyjne

Węgierski przewoźnik potwierdził, że jego internetowe biuro podróży, Wizz Tours, będzie działać tylko do końca roku, potem zostanie zamknięte

Wizz Tours powstało w październiku 2013 roku. Skupiało się na pakietowaniu przelotów z noclegami. Mimo że firma ogłaszała co jakiś czas sukcesy, teraz zakończy działalność.

Jak pisze portal Fly4free, który jako pierwszy podał tę informację, przewoźnik nie chce komentować przyczyn zamknięcia biznesu, wyjaśnia jedynie, że chce się skupić na głównej działalności, lotniczej. I cytuje jego komunikat: "Wizz Air potwierdza, że zmieniamy naszą wizję pakietów podróżniczych. Serwis Wizz Tours przestanie działać 31 grudnia 2018 roku, a pasażerowie będą w dalszym ciągu mogli rezerwować noclegi i transfer z lotniska na stronie wizzair.com".

Na stronie Wizz Tours i w centralnej ewidencji organizatorów turystyki prowadzonej przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny nie znajdujemy informacji, jaką gwarancją dysponował touroperatora Wizz Aira i do kiedy jest ona aktualna.

Fly4free przypomina, że również Ryanaira w 2016 roku uruchomił serwis Ryanair Holidays, w którym można kupić opfrócz biletu na samolot nocleg i przejazd z lotniska. "Ale usługa od początku miała pecha – najpierw Ryanair zawiesił ją już po paru tygodniach na kilka kolejnych miesięcy z powodu nieporozumień z pierwotnym partnerem serwisu, potem zaś zaczęło się trwające do dzisiaj zamieszanie z masowymi odwołaniami lotów i strajkami pracowników. W efekcie Ryanair na razie nie rozwija usługi Holidays tak szybko, jak zapowiadał" - czytamy w portalu.

Przeczytaj więcej o:  biuro podróży , Ryanair Holidays , Wizz Air , wizz tours

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common