Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Obyczaje

Obyczaje

Ateny dobre na weekend

Marzena German 11-10-2018, ostatnia aktualizacja 11-10-2018 09:41
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

5,5 miliona turystów przyjedzie w tym roku do Aten, co będzie rekordowym wynikiem. Wielu z nich wybierze się do stolicy Grecji na weekend - donoszą greckie media branżowe

Według prezesa Międzynarodowego Lotniska w Atenach Yiannisa Paraschisa, w tym roku do stolicy przyleci 5,5 miliona turystów. Trend wzrostowy rozpoczął się w 2013 roku – wówczas lotnisko obsłużyło 2,5 miliona gości, w 2017 roku było ich już 5 milionów. Odnosząc się do przyjezdnych weekendowych, prezes mówi, że dane za okres od stycznia do września pokazują, iż do Aten przyjechało 1,4 miliona takich podróżnych, czyli o 35 procent więcej rok do roku. Z kolei burmistrz Aten Georgios Kaminis podkreśla, że liczba wizyt w ramach tak zwanych city breaków wzrosła o 600 procent od 2013 roku.

Paraschis jest przekonany, że liczby te będą rosły, ponieważ sezon turystyczny w mieście już się wydłużył, a turyści chętnie zwiedzają je także jesienią i zimą.

Jak mówi dyrektor sprzedaży w liniach lotniczych Aegean Stephanos Sadopoulos w tym roku siatka przewoźnika została powiększona o 13 nowych kierunków zagranicznych, dzięki czemu do stolicy można dolecieć bezpośrednio z 81 portów. W 2013 roku takich połączeń było zaledwie 33. Linia będzie realizować też wspólne kampanie promujące miasto jako atrakcyjny cel krótkich podróży, działania mają być prowadzone w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i we Włoszech.

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common