Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Promocja turystyczna

Promocja turystyczna

Turystyka pielgrzymkowa jako biznes

Dorota Dejmek 12-11-2018, ostatnia aktualizacja 12-11-2018 10:05
źródło: Materiały promocyjne

Prezentacje miejsc kultu i szlaków religijnych pielgrzymek, spotkania i rozmowy handlowe towarzyszyły zakończonemu w Krakowie II Międzynarodowemu Kongresowi Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

W Krakowie zakończył się trwający od 7 do 11 listopada II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej. Specjaliści od turystyki pielgrzymkowej z całego świata przyjechali do Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!" na Białych Morzach, aby lepiej poznać Polskę i miejsca związane z religią oraz promować miejsca kultu w swoich krajach. - Celem kongresu była wymiana kontaktów handlowych, promocja Krakowa, Małopolski i Polski jako znaczących miejsc turystyki religijnej i pielgrzymkowej i wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej i pielgrzymkowej w kontekście światowego przemysłu turystycznego – podkreśla organizator przedsięwzięcia Ernest Mirosław, szef krakowskiego biura turystyki przyjazdowej Ernesto Travel, jednego z liderów w branży turystyki religijnej i pielgrzymkowej.

Tegoroczna impreza szła za ciosem po pierwszej edycji kongresu pod nazwą „Śladami św. Papieża Jana Pawła II", która odbyła się w listopadzie ubiegłego roku i wzbudziła duże zainteresowanie zagranicznych partnerów. Wtedy impulsem do przygotowania spotkania były Światowe Dni Młodzieży, w których wzięli udział pielgrzymi ze 180 krajów. - Sugerowaliśmy różnym instytucjom zajmującym się turystyką zorganizowanie kongresu dotyczącego turystyki religijnej i pielgrzymkowej, ale nikt nie chciał podjąć tego tematu. Postanowiliśmy więc zrobić to sami. Udało się ściągnąć touroperatorów i organizatorów turystycznych z prawie 30 krajów – wyjaśnia Mirosław. Jak przekonuje, kongres przyniósł polskim przedsiębiorcom wymierne wyniki finansowe. - Z tych biur turystycznych, które uczestniczyły w kongresie w ubiegłym roku, przyjechało do Polski 50 grup turystów, każda licząca mniej więcej 40 osób, czyli w sumie około dwóch tysięcy. Średnio sprzedaliśmy programy po 800 euro, czyli zrobiliśmy 1,6 miliona euro obrotu. Religijna turystyka przyjazdowa to naprawdę poważna branża – wylicza. II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej w tym roku odbywał się pod hasłem: „Śladami św. Faustyny Kowalskiej: Boże Miłosierdzie zbawi świat". Wzięli w nim udział touroperatorzy, księża, organizatorzy różnych grup religijnych – ponad sto biur i organizacji turystycznych z 30 krajów, takich jak Włochy, Hiszpania, USA, Kanada, Liban, Izrael, Szwecja, Litwa, Wietnam, Anglia, Malezja, Portugalia, Grecja, Indie, Argentyna, Andora, Meksyk i Brazylia. Gośćmi honorowymi były Fatima i Lourdes.

Kongres otworzyły świeckie i kościelne władze Krakowa. Goście uczestniczyli w mszy inauguracyjnej, następnie w uroczystym otwarciu spotkania, wysłuchali prelekcji i wykładów dotyczących polskich (głównie małopolskich) oraz zagranicznych miejsc kultu religijnego. Między innymi Agnieszka Wolańska zachęcała do odwiedzenia Kopalni Soli w Wieliczce, szczególnie szlaku pielgrzymkowego „Szczęść Boże", którego integralnym elementem jest kaplica św. Kingi, rzeźby solne i drewniane ołtarze. Prezentacja nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i postaci jego więźnia św. Ojca Maksymiliana Marii Kolbego, który dobrowolnie poszedł na śmierć, jak zwykle wzbudziła niemałe emocje. - Celę jego śmierci odwiedził w czasie jednego ze swoich pobytów papież Jan Paweł II, przed celą świętego modlił się także papież Franciszek I – mówiła przedstawicielka muzeum Teresa Wontor-Cichy. - Każdego roku, 4 listopada, w Auschwitz-Birkenau odbywa się droga krzyżowa przyciągająca rzesze pielgrzymów.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  pielgrzymka , turystyka religijna

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common