Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Promocja turystyczna

Promocja turystyczna

Katar - Muzeum Narodowe jak róża pustyni

PR, F.F. 27-03-2019, ostatnia aktualizacja 27-03-2019 02:28
źródło: AFP
źródło: AFP
źródło: AFP

Po prawie 10 latach od rozpoczęcia budowy w Katarze zostanie otwarte dziś Muzeum Narodowe. Obiekt zaprojektowany przez znanego francuskiego architekta Jeana Nouvela architekturą nawiązuje do róży pustyni

Katarskie muzeum stanęło w prestiżowym miejscu nad Zatoką Perską. Obiekt o powierzchni 52 tysięcy metrów kwadratowych będzie witał turystów przyjeżdżających do centrum z lotniska.

Otwarcie obiektu, którego koszty budowy szacowane są na ponad 434 miliony dolarów, wielokrotnie przekładano.

Przy wejściu do budynku w basenach o łącznej długości prawie kilometra zlokalizowano 114 rzeźbionych fontann. Dachy muzeum układają się w gigantycznych rozmiarów niesymetrycznie rozrzeźbiony kamień zwany różą pustyni. Zbudowany został z 76 tysięcy beżowych paneli.

Muzeum pokazuje historię państwa niewielkiego, ale zarazem jednego z najbogatszych na świecie. Wśród prezentowanych eksponatów jest najstarszy, pochodzący z XVIII stulecia, Koran, a także dywan wyszywany milionem pereł wyłowionych z Zatoki Perskiej.

Francuski architekt Jean Nouvel jest także autorem innego obiektu muzealnego w krajach Zatoki Perskiej - Luwru w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Muzeum Narodowe w Katarze otwarte zostanie dzisiaj, od jutra zbiory będzie mogła oglądać publiczność.

Przeczytaj więcej o:  Katar , Muzeum Narodowe

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common