Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Inni przewoźnicy » Koleje

Koleje

Leo Express chce jeździć do Warszawy i Terespola

ula 29-03-2019, ostatnia aktualizacja 29-03-2019 09:11
źródło: Materiały promocyjne

Leo Express chce uruchomić połączenia na trasie Praga - Katowice - Warszawa - Terespol. Czeski przewoźnik złożył wniosek do prezesa Urzędu Transportu Kolejowego o przyznanie otwartego dostępu - informuje portal rynek-kolejowy.pl.

Czeski przewoźnik planuje uruchomić od grudnia tego roku codziennie po 4 pary pociągów na trasie Praha hlavní nádraží – Katowice – Warszawa - Terespol.

Leo Express oferuje teraz możliwość podróży pociągiem z Pragi do Bohumina, a dalej do Warszawy autokarem skomunikowanym z pociągiem.

Powiadomienie o planowanych usługa Leo Express złożył do UTK na początku marca. Przewoźnik ma zamiar wykonywać nową usługę przewozu osób na trasie międzynarodowej od 11 grudnia 2019 r. do 10 grudnia 2024 r. Planuje on realizować 4 kursy dziennie, wykonywane od poniedziałku do niedzieli. Odjazdy z Pragi planowane byłyby 9 minut po godz. 8, 10, 12 i 16. Dojazd do Katowic potrwa niespełna pięć godzin przez Zebrzydowice, Pszczynę i Tychy z postojem w Ligocie. Do Warszawy Centralnej podróż trwałaby dwie i pół godziny przez CMK, z postojami w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Zawierciu, Włoszczowie i Opocznie. Kolejne dwie godziny zajęłaby podróż do Terespola. Powroty zaplanowano na 17:45, 19:45, 21:45 i 1:45 - pisze rynek-kolejowy.pl.

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common