Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Promocja turystyczna

Promocja turystyczna

Izrael z nową kartą turystyczną i linią autobusową

nek 15-04-2019, ostatnia aktualizacja 15-04-2019 09:57
źródło: Materiały promocyjne

Z kartą Israel Pass można podróżować środkami transportu publicznego oraz zwiedzać parki narodowe, a linią 445 dojechać z lotniska Ben Guriona do stacji kolejowej w Tel Awiwie

Izraelski Urząd ds. Przyrody i Parków, Ministerstwo Turystyki oraz Ministerstwo Transportu i Bezpieczeństwa na Drogach wydały kartę turystyczną Israel Pass, z którą można wejść do trzech (83 szekle) lub sześciu (115 szekli) parków narodowych i rezerwatów przyrody ze zniżką do 20 procent.

Israel Pass kodowana jest na karcie podróżnej Rav-Kav używanej w transporcie publicznym. Można ją kupić na lotnisku Ben Guriona, w hali przylotów terminalu 3, na stanowisku Ministerstwa Transportu i Bezpieczeństwa na Drogach (w przyszłości uruchomione zostaną kolejne punkty sprzedaży). Więcej informacji na stronie israelpass.biz.

Z lotniska Ben Guriona do stacji kolejowej w Tel Awiwie od kwietnia kursuje nowa linia autobusowa 445, obsługiwana przez firmę transportową Kavim. Autobusy jeżdżą co godzinę przez całą dobę, od niedzieli do czwartku (ostatni kurs piątkowy na godzinę przed rozpoczęciem szabatu, pierwszy sobotni godzinę po jego zakończeniu), mijając popularne strefy hotelowe Tel Awiwu przy ulicach Ben Yehuda, Yehuda Halevi i Menachem Begin.

Koszt podróży to 9,3 szekli, za przejazd można zapłacić kartą Rav-Kav, kartą płatniczą lub gotówką. Dotąd działały tylko dwie linie autobusowe z lotniska Ben Guriona - jedna do Jerozolimy, obsługiwana przez firmę Afikim, a druga do Beer Szewy, obsługiwana przez Metropoline.

Czytaj też: "Ruszył szybki pociąg z Jerozolimy na lotnisko Ben Guriona".

Przeczytaj więcej o:  Israel Pass , Izrael , Rav-Kav , Tel Awiw

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common