Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Biura Podróży

Biura Podróży

Są chętni na Thomasa Cooka

Piotr Rudzki 23-04-2019, ostatnia aktualizacja 23-04-2019 08:34

Brytyjski koncern turystyczny Thomas Cook otrzymał wstępne wyrazy zainteresowania przejęciem go w całości albo tylko jego części touroperatorskiej od kilku chętnych — podała telewizja Sky News

Firma wystawiła na sprzedaż linię lotniczą, w marcu ogłosiła przegląd swego działu finansowego, aby mogła skupić się na zasadniczej działalności oferowania pakietów urlopowych, po trudnym roku 2018.

Czytaj: "Thomas Cook zaciska pasa i szuka większych marż".

Sky News podał za anonimowymi informatorami, że amerykański fundusz inwestycyjny KKR & Co i szwedzka firma EQT Partners wykupująca podmioty w trudnej sytuacji, aby ratować je i sprzedać z zyskiem, są potencjalnymi chętnymi na całość, a chińska Fosum International jest w gronie tych, których interesuje tylko dział turystyczny. Pierwsze dwie wymienione firmy odmówiły skomentowania tej informacji, a z trzecią nie można się było skontaktować — poinformowała brytyjska telewizja.

Najstarszy na świecie touroperator zatrudnił doradców z AlixPartners do pracy nad swym bilansem i planami obniżenia kosztów, a z kolei syndykat ponad 12 banków wynajął firmę FTI Consulting, aby doradzała im w sprawie ich finansowego zaangażowania w tej firmie — dodał Sky News.

Przeczytaj więcej o:  Thomas Cook

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common