Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Biura Podróży

Biura Podróży

Betlej: Ceny wycieczek ciągle niskie, ale jest nadzieja...

F.F. 02-07-2018, ostatnia aktualizacja 02-07-2018 08:52
Duże przeceny widać szczególnie w odniesieniu do kierunków
Duże przeceny widać szczególnie w odniesieniu do kierunków "premium" jak Wyspy Kanaryjskie
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

Itaka, TUI, Rainbow łeb w łeb

Z dużych i średnich organizatorów kolejny raz największą zniżkę średniej ceny, średnio o 480 złotych, wobec ubiegłego sezonu miał TUI Poland,. Również znacząco obniżyły ceny Grecos Holida – o 215 i Rainbow – o 180 złotych. A w mniejszej skali Itaka i Prima Holiday – po około 80 złotych. W granicach średniej rynkowej (spadek o 40 złotych) obniżyły się ceny wycieczek w biurach Net Holiday i Coral Travel Wezyr - o średnio około 50 i 30 złotych. Oferty pozostałych biur były droższe niż przed rokiem od 25 do 243 złotych.

W liczbie najatrakcyjniejszych cen wycieczek, czyli na pierwszym lub drugim miejscu na 24 kierunkach i w trzech kategoriach hoteli, to w minionym tygodniu wystąpiła dość niecodzienna sytuacja. Trzy biura, czyli Itaka, Rainbow i TUI Poland dysponowały taką samą liczbą 26 ofert. Najwięcej ofert z niższych i średnich półek cenowych (3* i 4*) miały Rainbow, TUI Poland i Itaka, a w ofercie premium (5*) kolejność liderów była odwrotna - wyraźnie przodowała tu Itaka przed TUI Poland i Rainbow.

Najwięcej atrakcyjnych cenowo ofert na wyjazdy do Egiptu proponowały Coral Travel Wezyr Holidays i TUI Poland - 7 i 4 oferty. W wypadku Grecji była to Itaka (8 ofert), przed biurami Net Holiday i Rainbow (po 7 ofert). Z kolei wyjazdy na Wyspy Kanaryjskie najtańsze były w TUI Poland (9 ofert), Rainbow (6) i Itace (4), a do Turcji w Coral Travel (5) i Itace (3). Do Bułgarii najwięcej atrakcyjnych ofert miała Itaka, a do Tunezji - Itaka i Exim Tours – po 3 oferty.

1 2 3 4
Następna

Przeczytaj więcej o:  biuro podróży , cena , Coral Travel , Exim , Grecos , Itaka , rainbow , touroperator , TravelData , TUI , wezyr

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common