Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Biura Podróży

Biura Podróży

System posłucha klienta i doradzi agentowi

Marzena German 08-02-2019, ostatnia aktualizacja 08-02-2019 06:52
źródło: Bloomberg

Amadeus pracuje nad systemem, który będzie analizował zachowania klientów i na tej podstawie dobierał odpowiedni dla ich kierunek i rodzaj wypoczynku

Alita - Amadeus Linguistics Intelligent Travel Assistant (asystent podróży analizujący głos) to nowe narzędzie, nad którym pracuje Amadeus.

Ma być wsparciem dla stacjonarnych agentów turystycznych, którzy obsługują klientów w biurach, pisze brytyjski portal branżowy TTG Media.

Alita wykorzystuje analizę głosu i uczenie się maszyn. W trakcie rozmowy klienta z wakacyjnym doradcą interpretuje nie tylko same słowa, ale też poziom stresu i intonację. Analizuje pozyskane informacje, na ich podstawie określa typ osobowościowy rozmówcy i oferuje odpowiedni dla niego kierunek i rodzaj wypoczynku.

Co ważne, z systemu można korzystać w dyskretny sposób, dzięki czemu rozmowa przebiega naturalnie.

Na razie oprogramowanie jest w fazie prototypu, Amadeus prezentuje je w czasie spotkań z klientami i na wydarzeniach, w których bierze udział. Firma nie ustaliła jeszcze terminu wprowadzenia go na rynek.

Przeczytaj więcej o:  Amadeus , asystent podróży

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common