Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Biura Podróży

Biura Podróży

Grecos skompletował flotę (samolotów) na wakacje

Filip Frydrykiewicz 10-02-2019, ostatnia aktualizacja 10-02-2019 07:58
Prezes Grecosa Wojciech Skoczyński podsumowywał sezon podczas spotkania z agentami turystycznymi w listopadzie zeszłego roku
Prezes Grecosa Wojciech Skoczyński podsumowywał sezon podczas spotkania z agentami turystycznymi w listopadzie zeszłego roku
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz
Rok 2018 Grecos zakończył z rekordową liczbą 220 tysięcy klientów
Rok 2018 Grecos zakończył z rekordową liczbą 220 tysięcy klientów
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz
Biuro podróży wysłało już na wakacje milion osób
Biuro podróży wysłało już na wakacje milion osób
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

Ryanair Sun i Aegean Airlines – z tymi dwoma liniami lotniczymi będzie w najbliższym sezonie letnim współpracować biuro podróży Grecos

W zeszłym roku Grecos korzystał głównie z usług Ryanaira Sun, linii lotniczej, która zaczynała dopiero świadczyć usługi czarteru w Polsce, oraz z usług wypróbowanego partnera, jakim był Small Planet. Pod koniec sezonu letniego Small Planet jednak zawiódł klientów, bo zbankrutował. Touroperatorzy musieli na ostatnie rejsy szukać pomocy u innych przewoźników.

W tym roku – mimo zwiększenia liczby samolotów przez Ryanaira i przez Enter Aira (czytaj: "DEBATA. Rynek turystyki wyjazdowej w warunkach bezwzględnej konkurencji") - brak jednego z najsilniejszych graczy na rynku przewozów czarterowych dało się odczuć. Touroperatorzy musieli szukać na lato 2019 roku całych samolotów lub bloków foteli u innych przewoźników. Trwały rozmowy i podpisywanie kontraktów. - Okres niepewności mamy już za sobą – mówi wiceprezes Grecosa Janusz Śmigielski. – Wcześniej zdecydowaliśmy o kontynuowaniu udanej współpracy z Ryanairem Sun, a ostatnio uzupełniliśmy nasze potrzeby na przeloty umową z greckim przewoźnikiem narodowym, Aegeanem. Nasz rozkład lotów jest już więc gotowy.

Touroperator będzie też w mniejszym zakresie korzystać z samolotów LOT-u, Enter Aira i Travel Service'u, współpracując również, jak co roku, z tak zwanymi konsolidatorami. W sumie, w szczycie sezonu, do Grecji będą co tydzień latać trzy maszyny wynajęte przez to biuro podróży, w tym dwie Ryanaira Sun. Aegean Airlines też zorganizuje dla Grecosa loty czarterowe, a na trasie do Aten zarezerwuje dla niego bloki miejsc w samolotach odbywających regularne loty rozkładowe.

Śmigielski przypomina, że Grecos ustanowił w zeszłym roku swój rekord - zorganizował wakacje dla 220 tysięcy turystów. W tej liczbie był, jeśli liczyć wszystkich od początku działalności firmy, jego milionowy klient. Z dużym, bo 17-procentowym wzrostem liczby rezerwacji nie szedł jednak w parze wzrost wyniku finansowego. Dlatego w nadchodzącym  sezonie firma zamierza skupić się na optymalizacji działań i na utrzymaniu rentowności. - To oznacza położenie nacisku na najlepszą ofertę - jakość obsługi, rozwój formatów i kierunków najchętniej wybieranych przez klientów i najbardziej dochodowych – zapowiada Śmigielski.

Grecos zakłada więc, że w tym roku zabierze na wakacje nieco mniej klientów niż rok wcześniej. Na razie jego przewidywania się sprawdzają – wczesna sprzedaż jest nieznacznie mniejsza niż przed rokiem. Chociaż są kierunki, które cieszą się dużo większym zainteresowaniem turystów. Sprzedaż wyjazdów na Chalkidiki, Kefalonię i Santorini jest przynajmniej o 50 procent większa niż rok temu. Słabiej sprzedają się z kolei Attyka (prawdopodobnie to reakcja na ubiegłoroczne pożary w tym regionie), Rodos (bardzo duża sprzedaż przed rokiem) i Cypr.

Przeczytaj więcej o:  biuro podróży , czarter , Grecos

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common