Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Hotele

Hotele

W Cancún powstanie gigantyczny hotel

marg 23-07-2019, ostatnia aktualizacja 23-07-2019 07:44
Wizualizacja hotelu
Wizualizacja hotelu
źródło: Materiały promocyjne

3 tysiące pokojów będzie miał Gran Island Hotel, który stanie w meksykańskim Cancún. Sekretariat ds. Ochrony Środowiska wydał już zezwolenie na inwestycję wartą 526 milionów dolarów

Gran Island Hotel stanie w drugiej linii brzegowej - donosi portal Riviera Maya Times. Budowa obiektu liczącego 3 tysiące pokojów będzie prowadzona w dwóch etapach. W pierwszym powstanie hotel z 2 tysiącami pokojów, infrastrukturą obejmującą między innymi baseny i parking. W kolejnym dobudowane zostanie tysiąc pokojów. W sumie ośrodek zajmie powierzchnię 223 tysięcy metrów kwadratowych.

Wyceniany na 526 milionów dolarów projekt zaakceptował Sekretariat ds. Ochrony Środowiska. Z raportu na temat wpływu projektu na środowisko wynika, że inwestycja zgodna jest ze wszystkimi przepisami. Hotel stanie w pobliżu terenów chronionych Nichupte Lagoon, ale deweloperzy zapewniają, że budowa nie wpłynie na ich florę i faunę.

Tereny, na których powstanie resort, są już podłączone do wodociągów, systemu kanalizacyjnego, elektrycznego i telekomunikacyjnego. Przy budowie, która ma trwać 3 lata i 3 miesiące, pracować będzie 4650 osób.

Zobacz też: "Meksyk: Zalegalizujmy narkotyki, turystyka zyska".

Przeczytaj więcej o:  Cancún , meksyk

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common