Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Hotele

Hotele

Klienci wolą drinka niż czysty pokój

Marzena German 28-07-2019, ostatnia aktualizacja 28-07-2019 23:56
źródło: Bloomberg

Wielu klientów hotelu wcale nie oczekuje, że ich pokój będzie codziennie sprzątany - wynika z eksperymentu przeprowadzonego przez sieć a&o Hostels

Sieć a&o Hostels przez dwa miesiące testowała pomysł ograniczenia codziennego sprzątania pokojów w kilku swoich obiektach. Wyniki były na tyle zachęcające, że firma zdecydowała się dać klientom wybór – kiedy się meldują mogą zadeklarować, czy chcą, by pokojówki porządkowały ich pokoje każdego dnia. Jeśli z tego zrezygnują, dostaną kupon na drink.

Podczas trwania testu udało się zredukować liczbę sprzątań o 10 tysięcy. - Pomysł rezygnacji z codziennego sprzątania nie jest nowy, co nie oznacza, że stracił na aktualności – mówi menedżer a&o Hostels Matthias Posth i dodaje, że to sposób na zmniejszenie zużycia energii i wody.

Od stycznia Posth zajmuje się w a&o Hostels różnymi ekologicznymi projektami. Wielu klientów tej marki to młodzi ludzie, a ich potrzeby i styl życia są świetnym materiałem do przemyśleń i do skorygowania zasad sieci. Jedna z nich zakłada zrównoważony rozwój, przedsiębiorstwo pracuje nad raportem poświęconym temu zagadnieniu, który ma być gotowy do końca roku. Chodzi między innymi o zastosowanie ekologicznych środków czystości, ograniczenie ich ilości, szczególnie chloru, czy zamontowanie oświetlenia LED.

Część projektów została już zrealizowana, inne czekają na swoją kolej. W przyszłości na śniadaniu goście nie znajdą dżemów w jednorazowych plastikowych opakowaniach, a pakiety lunchowe nie będą podawane w plastikowych pudełkach. Posth zapewnia, że a&o Hostels pracują nad różnymi pomysłami, które przysłużą się ochronie środowiska.

Przeczytaj więcej o:  ekologia , hotel

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common