Partner strategiczny:
Tutaj jesteś: rp.pl » Turystyka » Hotele

Hotele

Egipscy hotelarze narzekają na koszty, chcą podnieść ceny

Marzena German 09-08-2019, ostatnia aktualizacja 09-08-2019 07:17
źródło: archiwum prywatne
autor: Filip Frydrykiewicz

Przedstawiciele przedsiębiorców turystycznych z Egiptu proszą zagranicznych touroperatorów, by podnieśli ceny wyjazdów na sezon zimowy

Z informacji Stowarzyszenia Przedsiębiorców Turystycznych Południowego Synaju wynika, że zarówno hotelarze jak i przedstawiciele agencji obsługujących na miejscu zagranicznych touroperatorów i ich klientów (incoming) zwrócili się do swoich zagranicznych partnerów z prośbą o ponowne przeanalizowanie cen wycieczek do Egiptu – informuje portal Atorus. Ich zdaniem, należy je podnieść.I to już na sezon zimowy, który zaczyna się w październiku.

Głównym powodem, dla którego zdecydowali się na ten krok, jest znaczący wzrost cen benzyny, wody, energii elektrycznej i jedzenia w Egipcie, co przekłada się na wyższe koszty hoteli. Tamtejsza branża życzyłaby sobie, aby touroperatorzy podnieśli ceny wycieczek o 5-10 procent, bo o tyle chcieliby więcej sami podnieść stawki.

Atef Abdul Latif ze stowarzyszenia twierdzi, że negocjacje są trudne, ponieważ w sezonie zimowym Europejczycy mniej podróżują niż latem. Wskazuje, że Egipt ma kłopoty, bo musi konkurować z Grecją i Turcją o klientów.

Przeczytaj więcej o:  egipt , turystyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

  • brak danych
X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common