Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Lotnisko w Dubaju nie wykonało planu odpraw w 2018 r.

p.r. 28-01-2019, ostatnia aktualizacja 28-01-2019 13:40
 Lotnisko w Dubaju
Lotnisko w Dubaju
źródło: Bloomberg

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju odprawiło w 2018 r. „tylko" 89,1 miliona podróżnych, nie osiągając zakładanej liczby 90,3 miliona. Ale i tak było największe na świecie pod względem międzynarodowego ruchu

Operator lotnisk w emiracie podał, że ruch pasażerów zwiększył się o jeden procent, najmniej w ostatniej dekadzie, po 15 latach dużej dynamiki wzrostu. Jednym z ujemnych czynników było zwolnienie tempa gospodarki z powodu mniejszych cen ropy, co odbiło się na podróżach w krajach Zatoki Arabskiej.

Prezes Dubai Airports Paul Griffiths powiedział agencji Reutera w lutym 2018 roku, że dwucyfrowy wzrost liczby podróżnych może pojawić się już na początku tego roku dzięki bliższej współpracy linii lotniczych Emirates i flydubai, mających swe huby w Dubaju.

Lotnisko w Dubaju jest największe na świecie pod względem obsługi ruchu międzynarodowego od 2014 roku, kiedy to odebrało ten tytuł londyńskiemu Heathrow (2,7 procent więcej pasażerów, do 80 mln w 2018 roku). Kierownictwo operatora twierdziło wcześniej, że Dubaj może do 2021 roku prześcignąć amerykańskie lotniska na wybrzeżu Atlantyku i w Pekinie, a wtedy stanie się największe na świecie.

Międzynarodowe lotnisko Hartfield-Jackson w Atlancie jest światowym liderem pod względem liczby odprawianych podróżnych, w ciągu jedenastu miesięcy 2018 roku odprawiło 98,6 mln osób, nie ogłosiło jeszcze danych za cały rok.

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common