Partner strategiczny:

Linie lotnicze i lotniska

Lufthansa chce kupić Alitalię

Piotr Rudzki 28-01-2019, ostatnia aktualizacja 28-01-2019 11:10
źródło: Bloomberg

Lufthansa przeprowadziła rozmowy o kupnie większościowego udziału w Alitalii i jest zainteresowana docelowym przejęciem pełnej kontroli nad włoską linią - oświadczył Harry Hohmeister z kierownictwa niemieckiego przewoźnika

Alitalia będąca od 2017 r. pod zarządem trzech komisarzy zachowałaby niezależność operacyjną od niemieckiej linii i własną markę - dodał Hohmeister w rozmowie z agencją Reutera. - Walczymy o włoski rynek - dodał, że twarde warunki przejęcia pozostają bez zmiany.

Dziennik "Corriere Della Sera" podał w niedzielę 27 stycznia, że włoskie koleje Ferrovie dello Stato (FS) mają zostać w najbliższy wtorek partnerem restrukturyzacji Alitalii, a Delta Air Lines zajmie miejsce w blokach startowych (pole position) do tej operacji.

Lufthansa jest gotowa kupić Alitalię, jeśli włoska linia znacznie ograniczy zatrudnienie pod zarządem komisarycznym i jeśli będzie mogła przejąć pełną kontrolę nad tą linią, bez udziału włoskiego skarbu państwa.

- Jesteśmy zainteresowani Alitalią, ale tylko, gdy warunki będą dobre, a zasadniczo się na razie nie zmieniły - wyjaśnia Hohmeister. Ocenia, że Alitalia musi zmniejszyć zatrudnienie o niecałe 3 tysiące osób w sposób odpowiedzialny społecznie.

Mocna pozycja ekonomiczna Lufthansy powinna "być dostatecznym powodem dla osób odpowiedzialnych w Alitalii, aby zastanowili się, czy chcą być częścią silnego europejskiego systemu, czy wybierają inną drogę" - mówi Hohmeister.

Przeczytaj więcej o:  alitalia , Lufthansa

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Notowania walut

X-Trade Brokers SA

TV.RP.PL

common